Šiandien visame pasaulyje minima psichikos sveikatos diena, o nevyriausybinė organizacija „Jaunimo linija“ Lietuvoje inicijuoja akciją „Žalia šviesa gyvenimui“. Žaliai apšviesti pastatai visoje Lietuvoje turėtų priminti, kad psichikos sveikata yra svarbi kiekvieno žmogaus kasdienės gerovės dalis ir jos nederėtų pamiršti.

Pasak Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO), vienas iš aštuonių žmonių visame pasaulyje turi psichikos sveikatos sutrikimų, kurie gali turėti įtakos jų fizinei sveikatai, gerovei, bendravimui su kitais ir pragyvenimo šaltiniui.

Lietuva pirmauja pagal jaunų žmonių savižudybių skaičių pasaulyje, apie 80 proc. Lietuvos studentų nuolat jaučia nerimą, o trečdalis mokinių mokyklose yra patyrę patyčias. Psichinės sveikatos sutrikimai dažnai vis dar stigmatizuojami, o emocinio raštingumo jauniems žmonėms labai trūksta. Situaciją pakeisti galime tik visi kartu: nuolat kalbėdami apie tai, kaip mes jaučiamės ir nelikdami abejingi mūsų artimųjų blogai savijautai.

Spalio 10-osios vakare žaliai nušvis Vilniaus televizijos bokštas, pagrindiniai Vilniaus miesto tiltai,

Šiaulių Prisikėlimo aikštė, Alytaus miesto teatras, Tauragės savivaldybės pastatas ir Tauragės pilis. Trakuose žaliai švies fontanai, Elektrėnuose – pantoninis tiltas.

Jonavoje psichikos sveikatos diena minima žalia spalva apšviečiant pėsčiųjų tiltą per Žeimių gatvę.

Šiemet prie akcijos „Žalia šviesa gyvenimui“ jungiasi virš 160 bendruomenių, nevyriausybinės organizacijos, jaunimo centrai, bibliotekos, mokyklos, darželiai, ligoninės, poliklinikos, globos namai ir gerovės centrai iš ko ne visų Lietuvos miestų ir miestelių.

„Jaunimo linijos“ inf. 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: