Iki kalendorinės žiemos pabaigos likus 7 savaitgaliams Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba siūlo aplankyti 7 įdomius ir neseniai pritaikytus lankymui gamtos objektus saugomose teritorijose. Žiemą galima pažinti gamtą kitaip: kraštovaizdžio neužstoja lapija, galima grožėtis toliais ir medžių siluetų žaisme, rasti gyvūnų pėdsakus sniege.

Kviečiame aplankyti:

1.    Punios piliakalnį (Nemuno kilpų regioniniame parke)
2.    Parnidžio kopą (Kuršių nerijos nacionaliniame parke)
3.    Liškiavos piliakalnį (Dzūkijos nacionaliniame parke)
4.    Girnikų kalną (Kurtuvėnų regioniniame parke)
5.    Rambyno kalną (Rambyno regioniniame parke)
6.    Žalsvąjį šaltinį (gamtos paveldo objektas)
7.    Stelmužės ąžuolą (gamtos paveldo paminklas)

Siūlomi aplankyti saugomų teritorijų objektai tikrai patiks keliautojams, nes jie neseniai sutvarkyti ir pritaikyti lankymui pagal Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos vykdomą projektą „Kraštovaizdžio vertybių apsauga ir pritaikymas pažinti“.

Prie Punios piliakalnio įrengtas pažintinis takas ir apžvalgos aikštelės. Kelias į Parnidžio kopą Kuršių nerijoje pasipuošė naujais laiptais, originaliais atokvėpio suolais, informaciniais stendais. Dzūkijos nacionaliniame parke esantis Liškiavos piliakalnis irgi atsinaujino laiptais bei meninėmis skulptūromis. 

Atvykę į Kurtuvėnų regioninį parką, į Girnikų kalną lipsite milžinų pėdomis ir patogiais takais, o pakilę prie aukuro grožėsitės kvapą gniaužiančia panorama. Apipintas mitais Rambyno kalnas šiandien lankytojus traukia nuo kalno apžvalgos aikštelių atsiveriančiais vaizdais į Nemuno žemupį ir jo slėnius. 

Gamtos paveldo objektas „Žalsvasis šaltinis“ – giliausias Lietuvos urvas, kur iš smegduobės apačios besiveržiantis požeminis vanduo turi ypatingą žalsvą atspalvį. 

O kada paskutinį kartą buvote prie Stelmužės ąžuolo? Dabar Stelmužės ąžuolas ne tik prižiūrimas dendrologų, bet prie medžio senolio pastatyti originalūs informaciniai stendai. Lankytojai gali tarsi užeiti į Stelmužės ąžuolo vidų, tokiu būdu suvokiant galiūno dydį, ir pasiskaityti įdomios informacijos apie medžio senolio istoriją.

Šią žiemą Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba siūlo aplankyti minėtus 7 įdomius saugomus objektus. Na o pavasarį pakvies į lankytojų itin pamėgtą ir gražiausiu pripažintą Arlaviškių pažintinį taką, kuris irgi atsinaujins. 

Visas sutvarkytas ir naujai pritaikytas lankytinas vietas saugomose teritorijose galima pamatyti Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos tinklalapio skirsnyje „Vykdomi projektai". Reikėtų žiūrėti projektus „Kraštovaizdžio vertybių apsauga ir pritaikymas pažinti I" ir „Kraštovaizdžio vertybių apsauga ir pritaikymas pažinti II".

Nepraleiskite progos likusius žiemos savaitgalius kartu su šeima ar draugais praleisti gamtoje. 

Aplinkos ministerijos info.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: