Aplinkos ministerija žuvų įveisimui valstybiniuose vandens telkiniuose skyrė 100 tūkst. eurų iš Aplinkos apsaugos rėmimo programos. Tikimasi, kad papildomas finansavimas  pagerins žuvų išteklių būklę.

„Per pastaruosius kelerius metus optimizavome ministerijos valdymą, taip taupydami lėšas, kurias dabar galime skirti svarbiems aplinkosauginiams projektams. Panaikinę monopolį IT ūkyje ir kelis kartus atpiginę programavimo darbus, atsisakę perteklinių konsultacijų, perėję prie efektyvesnės dokumentų valdymo sistemos, taupėme Aplinkos apsaugos rėmimo programos lėšas, kurias dabar tikslingai nukreipiame aplinkos apsaugos rėmimui. Įžuvinimui skirtas papildomas finansavimas – vienas iš tokių pavyzdžių“, - teigia aplinkos ministro patarėjas Eimantas Norkūnas.

Planuojama, kad žuvų įveisimas vyks spalio-lapkričio mėnesiais ir bus užbaigtas iki šių metų pabaigos. Už minėtas lėšas iš akvakultūros ūkių bus įsigyjamos ir į valstybinius vandens telkinius išleidžiamos žuvys, daugiausiai plėšriųjų rūšių – lydekų ir sterkų.

Žuvų išteklių mokslinių tyrimų rekomendacijose nurodoma, kad vienas iš vandens telkinio geros žuvų išteklių būklės požymių yra plėšriųjų žuvų santykinė biomasė, kuri turėtų sudaryti apie 20 proc. Šiuo metu šis rodiklis pasiektas ne visuose vandens telkiniuose, todėl siekiama jį pagerinti.

Atkreipiame dėmesį, kad šiais metais žuvų įveisimui valstybiniuose vandens telkiniuose Aplinkos ministerija jau yra skyrusi 300 tūkst. eurų, šį projektą įgyvendina Žuvininkystės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos.

Žuvys įveisiamos vadovaujantis kasmet patvirtinamu Žuvų ir vėžių įveisimo į valstybinius vandens telkinius planu. Su 2023 m. žuvų įveisimo planu galima susipažinti čia 

Informacija apie atliktus įžuvinimus pateikiama viešai, ją galite rasti Biologinės įvairovės informacinėje platformoje. Siekiant įžuvinimų skaidrumo taip pat pateikiama informacija apie planuojamus įžuvinimus, kad visi norintieji galėtų juose sudalyvauti. Ši informacija pateikiama  ne vėliau kaip prieš 3 dienas iki įžuvinimo.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: