Ekonomikos ir inovacijų ministerija skelbia 6 mln. eurų kvietimą Lietuvos verslui, kuris, naudodamas atvirus duomenis, kurtų inovatyvius sprendimus ir skaitmenines paslaugas. 

„Atviri duomenys yra strateginis turtas – tinkamai valdomi ir naudojami jie kuria didelę pridėtinę vertę įvairiuose sektoriuose. Skirdami finansavimą Lietuvos verslui naudoti atvirus duomenis tiek skaitmeninėje erdvėje, tiek kuriant inovatyvius produktus ir paslaugas, stipriname skaitmeninę valstybę ir kuriame dar daugiau galimybių Lietuvai“, – sako ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.

Šiuo kvietimu gali pasinaudoti tiek Sostinės, tiek Vidurio ir vakarų Lietuvos regionuose veikiančios mažosios ir vidutinės įmonės (MVĮ). Abiejų regionų verslui iš viso bus skiriama po 3 mln. eurų investicijų. Didžiausia galima lėšų suma projektui finansuoti yra 70 tūkst. eurų.

„Šiomis investicijomis skatiname į paklausą orientuotų atvirų duomenų naudojimą inovatyviems sprendimams ir skaitmeninėms paslaugoms kurti. Taip didinsime socialinę, visuomeninę ir ekonominę vertę ir kelsime skaitmeninių paslaugų naudojimo lygį“, – sako ekonomikos ir inovacijų viceministrė Erika Kuročkina. 

Netiesioginis atvirų duomenų poveikis rinkos dydžiui gali siekti net 78 procentus. Šie duomenys svariai prisideda ir prie viešojo sektoriaus išlaidų mažinimo – skaičiuojama, kad vien 2022-aisiais sutaupyta daugiau nei 1 mln. eurų valstybės lėšų.

Atviri duomenys – tai laisvai prieinami institucijų veikloje ar dokumentuose užfiksuoti duomenys, informacija ar jos dalis, kurie yra publikuojami atviraisiais formatais, pritaikytais automatizuotam nuskaitymui, ir kuriuos galima pakartotinai naudoti ir platinti teisėtu tikslu.

Projektams įgyvendinti reikalingi atviri duomenys turėtų būti naudojami iš Lietuvos atvirų duomenų (data.gov.lt) ir kitų viešai prieinamų atvirų duomenų portalų (Atvirų Lietuvos finansų portalo, Oficialaus Europos duomenų portalo ir kt.).

Paraiškas pagal šią priemonę galima teikti Centrinei projektų valdymo agentūrai (CPVA) iki 2024 m. vasario 29 dienos. 

Išsamios kvietimo sąlygos skelbiamos Europos Sąjungos investicijų tinklalapyje

Lietuvos ekonomikai stiprinti Ekonomikos ir inovacijų ministerija iki 2023 m. pabaigos paskelbs priemonių kvietimų, kurių bendra vertė sieks beveik 1 mlrd. eurų. Apie 365 mln. eurų numatyta verslui, inovacijoms ir investicijoms, 320 mln. eurų – valstybės ir verslo skaitmenizacijai, 268 mln. eurų – žalesnei ekonomikai.

Priemonė „Skatinti duomenų prieinamumą ir pakartotinį naudojimą“ įgyvendinama 2021–2027 metų Europos Sąjungos fondų investicijų programos lėšomis.

Ekonomikos ir inovacijų ministerijos inf.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: