Lietuvos statistikos departamentas 2022 m. gegužės 30 d. paskelbė alkoholio ir tabako vartojimo ir padarinių 2021 m. statistiką ir tendencijas.

Lietuvos statistikos departamentas kasmet apskaičiuoja legalaus alkoholio suvartojimą. Legalaus alkoholio suvartojimas – mažmeninėje prekyboje ir maitinimo įmonėse įsigytų alkoholinių gėrimų kiekis litrais, įvertinus į Lietuvą atvykusių turistų ir išvykusių Lietuvos gyventojų įsigytą alkoholį, perskaičiuotas į absoliutų alkoholį (100 proc.), tenkantis vienam gyventojui arba vienam 15 metų ir vyresniam gyventojui. 2021 m. vienam 15 metų ir vyresniam šalies gyventojui teko 12,1 litro suvartoto absoliutaus (100 proc.) alkoholio (0,7 litro daugiau nei 2020 m.), remdamasis išankstiniais duomenimis, pranešė Lietuvos statistikos departamentas.

1 pav. Legalaus alkoholio suvartojimas (litrai absoliutaus (100 proc.) alkoholio)
Lietuvos statistikos departamento duomenys

Legalių tabako gaminių suvartojimas – mažmeninėje prekyboje ir maitinimo įmonėse įsigytų tabako gaminių, perskaičiuotų į cigaretes, kiekis, tenkantis vienam gyventojui. 2021 m. vienam 15 metų ir vyresniam gyventojui tabako gaminių suvartojimas įvertintas 1 233 cigaretėmis, įsigytomis mažmeninėje prekyboje ir maitinimo įmonėse (9,3 proc. daugiau nei 2020 m.).

2 pav. Legalaus tabako suvartojimas (cigaretės)
Lietuvos statistikos departamento duomenys

Kaip teigia laikinai NTAKD direktoriaus funkcijas atliekanti Stebėsenos ir analizės skyriaus vedėja Evelina Pridotkienė, alkoholio ir tabako vartojimo didėjimui mūsų šalyje įtakos galėjo turėti COVID-19 pandemijos sukelti gyventojų socialinio gyvenimo ir psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo įpročių pokyčiai, taip pat dėl pandemijos suprastėjusi gyventojų psichikos sveikata, nes dalis žmonių psichoaktyviąsias medžiagas vartoja siekdami įveikti stresą, pakelti nuotaiką ar kai jaučiasi vieniši. Didelę reikšmę vartojimo pokyčiams galėjo turėti ir padidėjęs alkoholio ir tabako įperkamumas, susijęs su vidutinio darbo užmokesčio didėjimu šalyje.

Daugiau informacijos rasite Lietuvos statistikos departamento pranešime „Alkoholio ir tabako vartojimas ir padariniai 2021 m.“.

NTAKD inf.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: