Lietuvos gyventojai ypač palankiai vertina Vokietijos karius ir Vokietijos brigados dislokavimą Lietuvoje, rodo Lietuvos kariuomenės Strateginės komunikacijos departamento užsakymu 2023 m. lapkričio 17-29 dienomis atlikta bendrovės „Spinter tyrimai“ apklausa. Gyventojų nuomonės apklausos duomenys rodo, kad nuolatiniam Vokietijos brigados dislokavimui Lietuvoje pritaria 82 proc. šalies gyventojų, o Vokietijos karius teigiamai vertina 83 proc. apklaustųjų. Pozityviai vertinamas ir Vokietijos brigados prisidėjimas prie Lietuvos gynybos stiprinimo: 76 proc. apklaustųjų Lietuvos gyventojų mano, kad Vokietijos brigada prisidės prie Lietuvos gynybos stiprinimo, daugiau nei pusė jų mano, kad reikšmingai.

 

2022 metais Vokietijai nusprendus Lietuvai priskirti Padidinto budrumo brigadą, Rukloje buvo dislokuotas Vokietijos kariuomenės 41-osios brigados priešakinis valdymo elementas, kuris vykdė pratybų planavimo užduotis, užtikrino sklandų tūkstančių karių dislokavimą iš Vokietijos į Lietuvą sausumos, jūrų ir oro keliais. Lietuvoje brigados vienetai dalyvavo pratybose ir mokymuose, treniravosi kartu su Lietuvos ir sąjungininkų kariais. 2023 m. gruodžio 7 d. Lietuvai priskirtą 41-ąją brigadą pakeitė 21-oji Vokietijos kariuomenės brigada.

 

2023 m. gruodžio 18 d. Lietuva ir Vokietija pasirašė susitarimą, kuriuo patvirtintas vokiečių brigados dislokavimo Lietuvoje planas. Planuojama, kad Vokietijos brigados kariai į Lietuvą atvyks palaipsniui. Brigados dislokavimas prasidės jau 2024 metais, o pilną operacinį pajėgumą brigada bus pasiekusi 2027 metais. Planuojama, kad vokiečių brigadoje tarnaus apie 5 tūkst. Vokietijos karių ir civilių, su jais dėl ilgo rotacijos laikotarpio turėtų atvykti ir šeimos. Vokietijos brigados branduolį turėtų sudaryti 5 batalionai, įskaitant tankų ir artilerijos batalionus. Šios brigados kariai bus dislokuoti Rūdninkuose ir Rukloje, dalis jų gyvens Vilniuje bei Kaune.

 

Lietuvoje planuojama dislokuoti 122-ąjį šarvuotąjį pėstininkų batalioną iš Bavarijos ir 203-iąjį tankų batalioną iš Augustdorfo, į brigados sudėtį įeis šiuo metu Lietuvoje dislokuota NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinė grupė.

 

Nuotr. aut. št. srž. sp. Ieva Budzeikaitė.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: