Į portalą jonavoszinios.lt kreipėsi jonavietė Sigita, kuri teiravosi dėl kaitinamojo tabako ,,Iqos" sistemos poveikio sveikatai - moteris pastebi, kad pastaroji itin populiari tarp jaunimo. Pasak skaitytojos,  ši ne kartą yra girdėjusi iš jaunuolių, kad ,,Iqos" nėra toks kenksmingas, kaip įprastos cigaretės. Narkotikų, tabako ir alkoholio tabako kontrolės departamentas (NAKD) savo ruožtu primena, kad aptartas gaminys nėra toks nekaltas, kaip daliai žmonių gali atrodyti.

Neramina sūnaus pirkinys

,,Mano 17-metis sūnus nusipirko ,,Iqos", nes, kaip jis sako, visi draugai turi. Man tai tikrai nepatinka, bet sūnus aiškina, kad ,,Iqos" nekenkia taip, kaip įprastos cigaretės, nes kitaip jo nebūtų galima naudoti kavinėse, baruose ir pan. Argumentas lyg ir logiškas, bet kaip yra iš tikrųjų?", - teiravosi skaitytoja.

Bus draudžiama

Skaitytojos klausimą pakomentavo NAKD.

,,Pasaulio Sveikatos Organizacija nurodo, kad pastebima, jog kaitinamojo tabako sistemos išskiriamame aerozolyje yra eilė kitų kenksmingų medžiagų, kurių nėra cigarečių dūmuose, o tam tikrų kenksmingų medžiagų koncentracijos aerozolyje yra didesnės nei įprastinėse cigaretėse. Nuo sausio 1 d. bus draudžiamą vartoti kaitinamojo tabako gaminius kavinėse, baruose, restoranuose ir kitose viešojo maitinimo vietose", - teigiama NAKD pranešime.

Tik pilnamečiams

Šalia to, departamentas atkreipia dėmesį, kad tabako gaminiai negali būti parduodamai nepilnamečiams. Šis draudimas galioja tiek parduodant ,,Iqos“ prietaisą, tiek kaitinamojo tabako lazdeles.

Taip pat skaitykite: