Prasidėjus akcijai „Saugom lašišą“ Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai atkreipia dėmesį, kad lašišų ir šlakių verslinė žvejyba yra draudžiama, o pagautus mėgėjų žvejybos metu laimikius pardavinėti yra draudžiama, todėl rinkoje negali būti lašišų ir šlakių pardavimų ar supirkimų, neturint jų įsigijimo dokumentų.  

Prieš prasidedant akcijai, rugpjūčio 28 d., Klaipėdos gyvosios gamtos apsaugos skyriaus pareigūnai gavo informacijos iš nevyriausybinės organizacijos narių apie galimai neteisėtą lašišos įsigijimą. Drevernoje buvo nustatytas asmuo, neteisėtai nupirkęs lašišą, kurią planavo patiekti savo restorano lankytojams. Už neteisėtai pagautos lašišos įsigijimą asmeniui surašytas administracinių nusižengimų protokolas. 

„Labai vertiname visuomenės įsitraukimą, siekiant išsaugoti šių vertingų žuvų išteklius.  Dėkojame „Lašišos dienoraščio“ nariams už suteiktą informaciją. Mes ir toliau tęsime reguliarią verslinės ir mėgėjų žvejybos priežiūrą, kad būtų išaiškinti žvejybą reglamentuojančių teisės aktų pažeidimai.  

Nuo kiekvieno iš mūsų priklauso, ar ši neteisėta prekyba žuvimis liausis, todėl skatiname gyventojus būti atsakingais ir prieš perkant žuvį, pardavėjų paprašyti įsigijimo dokumentų ir nepirkti neteisėtai sugautų laimikių“, – sako Gyvosios gamtos apsaugos departamento direktorė Mantė Ramanauskienė.    

Primename, kad mėgėjų žvejybos metu sugautais laimikiais yra draudžiama tiek prekiauti, tiek ir juos įsigyti.  

Už draudžiamu metu sužvejotų šviežių žuvų perdirbimą, pardavimą ar supirkimą yra taikoma administracinė atsakomybė iki 290 eurų.  

Asmenims, neteisėtai pagavusiems pagautą lašišą ar šlakį, gresia bauda iki 550 eurų ir 970 eurų žalos žuvų ištekliams atlyginimas. Jei padarytos žalos gamtinių rezervatų ar ichtiologinių draustinių vandens telkiniuose atlyginimo dydis skaičiuojamas taikant trigubą padarytos žalos žuvims apskaičiavimo bazinį įkainį.  

Aplinkosauginė akcija „Saugom lašišą“ truks iki lapkričio 20 d., kurios metu aplinkosaugininkai vykdys reidus, tęs reguliarią verslinės žvejybos kontrolę, taip pat bus tikrinami žvejai mėgėjai, kad užtikrinti lašišų ir šlakių apsaugą per jų migraciją ir nerštą. 

Svarbią informaciją žvejams rasite ir departamento parengtoje žvejybos atmintinėje.   

Primename, kad apie pastebėtus pažeidimus galite pranešti skubiosios pagalbos tarnybų telefonu 112. Taip pat užfiksuotas nuotraukas ar vaizdo medžiagą, kai daromas pažeidimas, galima atsiųsti el. paštu info@aad.am.lt.    

Jei kyla klausimų, Aplinkos apsaugos departamento specialistai jus pakonsultuos telefonu 8 700 02022 arba el. paštukonsultacijos@aad.am.lt.           

Aplinkos apsaugos departamento info.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: