„Jo pilna visur“– jei reikėtų keliais žodžiais apibūdinti jonavietį Naglį Petkevičių, taip, ko gero, pasakytų ne vienas jo pažįstamas. Šeimos restorane dirbantį vaikiną galima sutikti ir privačiuose renginiuose, kur jis yra kviečiamas užimti vedėjo rolę, ir policijos reiduose, tačiau sporto aistruoliams jis geriausiai žinomas kaip krepšinio varžybų komentatorius. Apie tai ir daugiau – pokalbyje su pačiu N. Petkevičiumi.
 
– Nagli, esi policijos rėmėjas, tarnauji Lietuvos kariuomenėje, vedi renginius... Ko tavo gyvenime daugiausiai?
 
– Kaip pagrindinę savo veiklą įvardinčiau darbą šeimos versle – restorane V. A. U. Policijos rėmėju esu 6 metus, o prie kariuomenės prisijungiau 2019-aisiais metais, kai gavau šaukimą. Atitarnavęs 9 mėnesius, buvau įtrauktas į aktyvųjį rezervą. Kalbant apie renginių vedimą, tai taip pat yra mano gyvenimo dalis - 4 metus vedu vestuves, jubiliejus bei krikštynas. 
 
– Kaip tavo gyvenime atsirado krepšinio varžybų komentavimas? 
 
– Viskas prasidėjo nuo Nacionalinės krepšinio lygos, kurioje darbavausi 3 metus. Lietuvos krepšinio lygos varžybas komentuoju 2 metus. Taip šioje srityje esu jau penkmetį. 
 
Jei pamenu gerai, viskas prasidėjo nuo to, kad Jonavos klubo vadybininkas Karolis Vaškevičius pasiūlė pakomentuoti NKL rungtynes. Pagalvojau, kad būtų visai įdomu, Pasiruošiau rungtynėms pagal visus nurodymus ir prasidėjo pirmasis mano komentavimas. Lyg viskas klostėsi gerai... Tuomet K. Vaškevičius pasiūlė tęsti toliau. Taip prasidėjo mano karjera komentatoriaus kėdėje. 
 
– Ar pameni pirmąsias varžybas, kurias komentavai pats? Kaip tau sekėsi? 
 
– Pačių pirmųjų NKL rungtynių gerai neprisimenu, tačiau atmintyje iki šiol yra įstrigusios pirmosios LKL rungtynes, kai Jonavos komanda žaidė prieš Žalgirį. 
 
Man buvo pasakyta, kad aš atidarysiu LKL sezoną Jonavoje. Tiesą sakant, labai jaudinausi, buvo daug streso. Stengiausi gerai įsiminti žaidėjų pavardes ir galiausiai, kai atėjo varžybų diena, po jos likau be balso. Tiesiog atidaviau visas jėgas, norėjosi visą save atiduoti arenai, kuri dirbo kartu su manimi – jautėsi labai didelis žiūrovų palaikymas savo komandai. 
 
 
– Vos prasidėjus tavo kaip krepšinio varžybų pranešėjo karjerai buvo visko – ir kritikuojančių, ir palaikančių. Tiek vieni, tiek kiti savo nuomonę išreiškė komentaruose po straipsniais apie varžybas, youtube kanale skelbiamose sporto laidose. Kokias emocijas tau tai kėlė? 
 
– Kaip sakoma, kritika tik padeda žmogui tobulėti ir kilti karjeros laiptais, tačiau komentarai ir socialiniuose tinkluose išreiškiamos nuomonės didelių emocijų man nesukeldavo. 
 
Jei kas pasakydavo kokias pastabas gyvai, stengiausi klausyti tų patarimų, kuriuos davė didelę patirtį turintys žmonės. Kitu atveju, jei komentuojama tik tam, kad komentuoti, tame galbūt galima įžvelgti kažkiek pavydo, pagiežos ar tiesiog noro skleisti negatyvą. 
 
– Jei reikėtų pačiam įvertinti savo kelią krepšinio varžybų komentavimo srityje, ar galėtum pasakyti, kad jautiesi patobulėjęs? 
 
– Manau, kad mano komentavimas lyginant pirmąsias varžybas ir tas, kurios vyksta dabar, tikrai labai pasikeitęs... NKL varžybos – žemesnė lyga ir žiūrovų mažiau, kas neleido patirti tokio didelio jaudulio kaip atmosfera LKL varžybose.  Žingsnis į pastarąją lygą skatino tobulėti. 
 
Galbūt klaidų vis dar pasitaiko, bet iš jų pasimokau ir judu toliau. Visgi, džiaugiuosi, kad kažkokių rimtų nesklandumų nepatyriau. Ką blogiausio esu padaręs, tai suklydęs su žaidėjų pavardėmis, jų baudų skaičiumi ar ne taip pristatęs kokį keitimą. Viskas - iš jaudulio, kuris ne visada vienodas.
 
Džiaugiuosi ir tuo, kad šalia turiu kolegą - Jokūbą Kuliešių. Jis, jei reikia, primena, ką turiu pasitaisyti ar padaryti. 
 
 
– Pastaruoju metu nemažai dėmesio skiriama būtent Jonavos ,,CBet" sirgaliams, pabrėžiant jų atsidavimą savo komandai. Ką pats galėtum pasakyti apie juos?
 
– Galiu patvirtinti, kad Jonavos ,,CBet" sirgaliai – ,,Swancity Army" yra ypatingi, kažkas tokio, ko nesu matęs per savo komentavimo karjerą anksčiau. 
 
Jie draugiški, kultūringi, atvažiavę į bet kurią areną laikosi visų etiketo taisyklių ir niekada nepadaro gėdos klubui ar net išgelbėja jį. Buvo situacija, kai komanda vyko į Klaipėdą ir jos autobusui nuleido padangą, tad čia veiksmų ėmėsi būtent ,,Swancity Army" . Jie davė savo autobusą komandai ir ji atsidėkojo ne tik sirgaliams, bet visai Jonavai pergale. 
 
Noriu pasakyti, kad sirgalius subūręs Gedas Paknys yra šaunus žmogus. Jis subūrė tokią kariauną, kuri važiuoja į visas varžybas ir palaiko Jonavos komandą visuose miestuose ir namų aikštelėje. 
 
Kaip komentatorius ne kartą įsitikinau, kad tokie sirgaliai padeda ir komentuojant varžybas -jei ne jie, manau, užkurti areną būtų kur kas sunkiau. 
 
– Kas tau pačiam yra geras krepšinio komentatorius?
 
– Žmogus, gebantis bendrauti su publika ir mylintis krepšinį. Komentuojant varžybas, tu turi bent šiek tiek suprasti apie šį žaidimą, jo taisykles. Taip pat svarbu mokėti kalbėti ir nebijoti didelės minios žmonių. 
 
– Išduok paslaptį, iš kur semiesi jėgų ir motyvacijos įsitraukiant į tiek daug skirtingų veiklų? 
 
– Jėgų užtenka visur ir visada tada, kai turi noro ir ryžto. Jei nori, gali padaryti daug daugiau nei pats galvoji, o jei neturi jokio noro, tai ir nepadarysi nieko.
 
– Ačiū už pokalbį.  
 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: