Lietingą sekmadienį šimtai bėgikų startavo tradiciniame Alytaus pusmaratonyje, kuriame netrūko žymių pavardžių. Šis bėgimas taip pat buvo Lietuvos bėgimo taurės (LBT) XIV etapas.

21 km distanciją gražiausiomis Alytaus vietomis greičiausiai įveikė vienas geriausių Latvijos ilgų nuotolių bėgikų Dmitrijs Serjogins – 1 val. 7 min. 10,6 sek. Jis užtikrintai aplenkė artimiausios persekiotojus Jaunių Strazdą („BTT Cloud“, 1:13.51,7) ir Paulių Kovarską („Bėgimo klubas“, 1:14.30,6).

„Alytaus bėgime dalyvavau trečius metus iš eilės. Mėgavausi nuostabia gamta ir labai gražiu Alytaus kraštovaizdžiu. Trasa nėra lengva, nes čia nemažai pakilimų ir nusileidimų, bet tai jai suteikia dinamiškumo ir nėra nuobodu bėgti. Man tai buvo labai gera treniruotė, - kalbėjo D. Serjogins. – Taip, turėjau tikslą iškovoti pergalę. Kitas tikslas buvo pagerinti savo rekordą šiame bėgime ir tą pavyko padaryti (2019 m. rezultatas – 1 val. 8 min. 7 sek.)“.

Moterų grupėje vyko atkakli kova tarp tituluotų Lietuvos stajerių. Greičiausia buvo Loreta Kančytė („Origami runners“, 1:17.41,2). Antrąją vietą užėmė Diana Lobačevskė (1:18.07,2), trečiąją – Vaida Žūsinaitė-Nekriošienė (Kauno maratono klubas, 1:19.14,3). Beje, visos šios trys moterys tarp visų dalyvių pateko į dešimtuką.

„Didelių tikslių šiose varžybose sau nekėliau. Žinoma, visada smagu užimti prizinę vietą, o šįkart dar pasisekė pirmą kartą Alytuje nugalėti būtent pusmaratonio distancijoje“, - teigė L. Kančytė.

Sportininkė yra kilusi iš Alytaus rajono, todėl ji yra nuolatinė šio renginio dalyvė.

„Alytuje prasidėjo mano sportinė karjera. Čia kelis metus lankiau treniruotes pas trenerį A. Klebauską. Tai visada malonu sugrįžti į miestą, kuriame pažįstami takai ir žmonės. Alytaus pusmaratonio trasa nėra lengva, dzūkiški kalneliai parodo savo trasos charakterį, bet kiekvienais metais bėgimas vis stipresnis ir  konkurencija auga. Tai ir motyvuoja atvažiuoti į šį bėgimą išbandyti savo jėgas ir palaikyti savo klubo narius iš „Origami runners“, - sakė L. Kančytė.

Bendroje LBT įskaitoje lyderiais išlieka P. Kovarskas ir Gitana Akmanavičiūtė.

10,5 km bėgime Alytuje nugalėjo Šarūnas Lapėnas („F.O.C.U.S. running“) – 37 min. 35,2 sek. Antras finišo liniją kirto Gražvydas Jusaitis („BK Dzūkija“, 39.19,8), trečias – Marius Griušelionis (39.39,8).

Moterų tarpe prizininkėmis tapo Vilmantė Stašauskaitė (Jonavos „Maratonas“, 41.53,4), Inga Songailienė („Capital Runners“, 48.14,3) ir Jurgita Pušinaitė („Bėgimo klubas“, 49.34,8).

3,5 km bėgime triumfavo Ignas Vanagas (12.46,7) bei Daiva Bielevičiūtė (16.12,2). Kelios dešimtys dalyvių varžėsi šiaurietiško ėjimo rungtyje.

LBT pratęsė ir virtualių bėgimų sezoną. Visi, kurie savo pasirinktoje vietoje įveikė pusmaratonio arba 10,5 km distanciją, dalyvaus loterijoje ir galės laimėti rėmėjų prizus.

Visi Alytaus pusmaratonio renginio dalyviai apdovanoti atminimo medaliais. Pagrindinės – 21 km – distancijos prizininkai gavo ir piniginius prizus.

LBT XV etapas vyks Kaune spalio 3 dieną, kuomet bus surengtas „Pink Run su BENU“ bėgimas.

 

Lietuvos bėgimo taurės inf.

Roko Lukoševičiaus nuotr. 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: