Jau esame rašę, kad portalą jonavoszinios.lt pasiekė skaitytojų raginimai išaiškinti, ar dviratės transporto priemonės gali važiuoti Jonavoje, J. Ralio gatvėje, esančiu tiltu (plačiau skaitykite čia). Atkreiptas dėmesys, kad ženklai, draudžiantys važiuoti tiltu dviračiams, stovi taip, kad yra matomi tik dešine puse važiuojantiems eismo dalyviams. Tai skaitytojams sukėlė klausimų dėl eismo tvarkos.

,,Sveiki, gal galite žmonėms paaiškinti, kurie nesupranta arba nežino, kad per tiltą, esantį per Nerį, eismas dviračiais ir paspirtukais viena puse tik turi vykti, o grįžimas - kita puse. Tam ir padaryta, kad galėtų prasilenkti 2 dviračiai skirtingose tilto pusėse, bet kiek tenka važiuoti, niekas nepaiso to, nors yra ženklai net sudėti, ačiū", - savo nuomonę jau tuomet išdėstė skaitytojas Karolis.

,,Gal galite atkreipti dviratininkų dėmesį, kad jiems per tiltą važiuoti takais negalima. Jie turi persivesti savo transporto priemones. Juk stovi ženklai",- savo prašymą redakcijai pateikė skaitytoja Milda.

Kaip matyti iš skaitytojų pranešimų, šie dviračių eismą tiltu supranta nevienodai: Milda mano, kad dviračiai ten išvis negali važiuoti, tuo tarpu Karolis įsitikinęs, kad dviračiai gali važiuoti ta puse, kur nėra ženklo.

Reaguojant į tai, portalas jonavoszinios.lt kreipėsi į Jonavos rajono savivaldybės saugaus eismo komisiją. Ši nurodė, kad tiltas priklauso Lietuvos automobilių kelių direkcijai.

Susisiekus su LAKD paaiškėjo, kad direkcija jau turi planą, turėsiantį išspręsti pėsčiųjų ir dviratininkų ginčus.

,,Dėkojame už informaciją. Kelio ženklus Nr. 309 „Dviračių eismas draudžiamas“ planuojame pašalinti per artimiausią mėnesį. Tuo tarpu dviratininkams rekomenduojama tiltą kirsti dviračius persivedant viena ar kita šalitilčio puse.

 Pašalinus minėtus kelio ženklus esama kelio infrastruktūra bus be specialių eismo reguliavimų, draudimų atskiriems eismo dalyviams", - teigia LAKD.

Direkcija atkreipia dėmesį, kad po ženklų pašalinimo, vadovaujantis Kelių eismo taisyklėmis, kai kelyje nėra dviračių tako, pėsčiųjų ir dviračių tako arba dešinėje kelio pusėje nėra dviračių juostos, kelkraščio, taip pat tais atvejais, kai jais važiuoti negalima (duobėti ir panašiai), dviratininkai gali važiuoti šaligatviu arba viena eile važiuojamosios dalies kraštine dešine eismo juosta, kuo arčiau jos dešiniojo krašto, išskyrus Taisyklių 106 punkte nurodytus atvejus, taip pat kai reikia apvažiuoti kliūtį, važiuoti tiesiai, kai iš pirmosios eismo juostos leidžiama sukti tik į dešinę. Važiuodamas kelkraščiu, pėsčiųjų ir dviračių taku, šaligatviu, dviračio vairuotojas privalo duoti kelią pėstiesiems, neturi jiems trukdyti ar kelti pavojaus, o pro pat pėsčiąjį leidžiama važiuoti greičiu, kuris yra artimas pėsčiojo judėjimo greičiui (3–7 km/h), paliekant tokį tarpą iš šono, kad eismas būtų saugus.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: