Jonavos rajono savivaldybės meras Mindaugas Sinkevičius padėkomis apdovanojo geriausiai „Atliekų kultūros“ egzamine pasirodžiusius jonaviečius bei jauniausią ir vyriausią atliekų kultūros ekspertą.

Šiais metais egzamine iš viso dalyvavo beveik šimtas jonaviečių: 85 moksleiviai ir 9 suaugusieji. Daugiausiai dalyvių – iš Senamiesčio gimnazijos ir Žeimių mokyklos-daugiafunkcio centro.

Jau trečiąjį kartą Vilniaus apskrities atliekų tvarkymo centro (VAATC) iniciatyva surengtame „Atliekų kultūros“ egzamine savo jėgas išbandė ir žinias apie atliekų tvarkymą, rūšiavimą ir jų perdirbimą pasitikrino iš viso per 8 tūkst. Lietuvos gyventojų.

Prie nuotoliniu būdu vykusio egzamino jungėsi gyventojai iš visos Lietuvos, neaplenkiant ne tik didžiųjų šalies miestų, bet ir mažų miestelių bei kaimo gyvenviečių

Pasak organizatorių, patys jauniausi egzamino dalyviai su parengtais klausimais susitvarkė puikiai ir stebino savo žiniomis atliekų rūšiavimo bei atsakingo vartojimo srityje. Vis tik vienas klausimas daliai jaunųjų dalyvių pakišo koją: ne visi žinojo, kad pačiu nepriimtiniausiu atliekų tvarkymo būdu laikomas jų šalinimas sąvartyne, nes ten patekusios atliekos nebepanaudojamos pakartotinai.

Ne mokiniams, o mokytojams sunkiausia buvo atsakyti į klausimą, kiek vienas Lietuvos gyventojas išmeta maisto atliekų per metus? Naujausiais Aplinkos apsaugos agentūros duomenimis, vidutiniškai 41 kg.

Visi, kurie nesuspėjo išlaikyti egzamino, organizatoriai kviečia savo žinias pasitikrinti dabar. Adresu https://egzaminas.atliekukultura.lt/archyvas/ rasite visus šių metų „Atliekų kultūros“ klausimus.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: