Šiandien, kovo 7-ąją Migracijos departamento, Kauno skyriaus, Jonavos poskyrį apgulė šeimos su mažamečiais vaikais, besilaukiančios mamos bei kiti asmenys, susirūpinę dėl Lietuvos respublikos asmens dokumentų atnaujinimo ir gaminimo šalyje paskelbus neparastąją padėtį. Anot iš Kauno ir Vilniaus atvykusių šeimų, esant įtemptai situacijai, būtina atnaujinti vaikų dokumentus, tačiau jas pasitiko uždaros Jonavos skyriaus durys bei skelbimas ant jų, kad gyventojai bus aptarnaujami tik iš anksto užsiregistravus.

Anot keturių vaikų mamos, tokios informacijos apie išankstinį laiko rezervavimą norint pasigaminti dokumentus vaikams, niekur nebuvo. Moteris dar penktadienį tikrino Migracijos departamento interneto svetainėje skelbiamus duomenis, tačiau jokių skelbimų nebuvo. Sužinojusi, kad „gyvų eilių“ beveik nėra mažesniuose miestuose, šiandien, pirmadienį, nusprendė atvykti į Jonavą ir savo keturiems vaikams pagaminti asmens dokumentus. Pasak moters, ekstremalios situacijos metu bet kuris pareigūnas gali patikrinti šeimos dokumentus, tačiau jų neturint, vaikai savoje šalyje tampa nelegaliais. 

Tačiau moteris sulaukė nemalonios staigmenos – jai buvo pasakyta, kad be išankstinės registracijos dokumentų niekas nedarys, "gyvoje eilėje" neaptarnaus, nes šiuo metu visos Migracijos departamento pajėgos mestos užsieniečiams. Kas svarbiausia, pasak daugiavaikės mamos, išankstinė rezervacija internetu galima tik gegužės 9 dienai.

Dar vienas akibrokštas šeimoms, atvykusioms į Jonavą iš kitų miestų be išankstinės rezervacijos – bendruoju Migracijos departamento telefonu niekas neatsiliepė, informacijos, kad "gyvoje eilėje" niekas neaptarnaus, nepateikė. Jaunos šeimos sutardamos kartojo, kad jei bent telefonu būtų pasakę apie tai, niekas nebūtų važiavę taip toli.

Vietoje dirbusios Jonavos skyriaus specialistės teigė padėti niekuo negalinčios – tiesiog vykdo Migracijos departamento nurodymus ir komentuoti situacijos negalėjo, rekomendavo stebėti oficialų puslapį migracija.lt.

Migracijos departamento atstovė, teikianti informaciją žiniasklaidai Loreta Tumalavičienė teigė, jog departamentas informaciją apie išankstinę registraciją viešino ir savo puslapyje, ir dalyje žiniasklaidos priemonių bei rekomendavo asmenims, atvykusiems į Jonavos skyrių nebelaukti gyvoje eilėje, o bandyti rezervuoti vietą iš anksto jau minėtame migracija.lt puslapyje. 

Migracijos departamento puslapyje šeštadienį, kovo 5-ąją patalpinta informacija, kad nuo 2022 m. kovo 7 d. Lietuvos piliečiai Migracijos departamento padaliniuose bus aptarnaujami tik iš anksto rezervavus vizitą www.migracija.lt.

Be išankstinės rezervacijos atvykę piliečiai aptarnauti nebus. Išimtis taikoma tik norintiems įgyti pasą tą pačią dieną ir prašymą šiai paslaugai teikiantiems Migracijos departamento Vilniaus skyriuje (Vytenio g. 18, Vilnius).

Toks Migracijos departamento sprendimas priimtas atsižvelgus į Lietuvoje įvestą neparastąją padėtį ir išaugusį pagalbos poreikį dėl karo veiksmų savoje šalyje į Lietuvą atvykstantiems Ukrainos piliečiams.

“Visų pirma turime padėti Ukrainos žmonėms, - sako Migracijos departamento direktorė Evelina Gudzinskaitė. – Prašau Lietuvos piliečių supratingumo ir kantrybės. Vos tik matysime, kad galime atnaujinti Lietuvos piliečių priėmimą gyva eile, tą ir padarysime.”

Migracijos departamento duomenimis, Lietuvoje jau užregistruota ir apgyvendinta 3135 ukrainiečių, dauguma iš jų pateikė prašymus dėl leidimo laikinai gyventi humanitariniu pagrindu, nei vienas nepasiprašė prieglobsčio.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: