Skelbiama, kad gegužės 24-ąją startuos Galimybių pasas, kurį galės gauti trys grupės žmonių: pasiskiepiję nuo koronaviruso, persirgę COVID-19 arba gavę neigiamą COVID-19 testo rezultatą. 

Akcentuojama, kad viešojo maitinimo įstaigos, restoranai, kavinės, lošimo namai ir barai, išskyrus naktinius klubus, galės viduje aptarnauti Galimybių pasą turinčius žmones. Taip pat, įsigaliojus šiam pasui, bus galima rengti iki 500 žiūrovų turinčius renginius tiek uždarose, tiek atvirose vietose. Uždarose patalpose vyksiančių renginių metu žiūrovai privalėtų užimti ne daugiau kaip 75 procentus sėdimų vietų. Galimybių pasą žmonės turės pateikti prieš lankydamiesi renginyje ar maitinimo įstaigoje.

Galimybių pasas panaikins ribojimus asmeninėse šventėse dalyvaujančių žmonių skaičiui. Su šiuo pasu patalpas asmeninėms šventėms taip pat galės nuomotis neribotas asmeninės šventės dalyvių skaičius. Galimybių paso dėka bus galima teikti ir įvairias laisvalaikio pramogas tiek atviroje erdvėje, pvz. plaukiojimą pramoginiais laivais, tiek uždaroje patalpoje, pvz. biliardą ar boulingą. Turint Galimybių pasą, apgyvendinimo įstaigose viename kambaryje bus galima apgyvendinti ne tik tos pačios šeimos narius.

Teigiama, kad Galimybių pasas leis verslams laisviau dirbti, o žmonėms plačiau naudotis paslaugomis.

Portalas jonavoszinios.lt klausė skaitytojų, ar žinojimas apie Galimybių paso startą turi įtakos jų apsisprendimui skiepytis nuo koronaviruso? 

Apklausoje pasisakiusių respondentų atsakymai pasiskirstė taip:

3 proc. - neturi nuomonės šiuo klausimu

7 proc. pripažino, kad Galimybių pasas skatina skiepytis, 19 proc. pasirinko atsakymą, jog geriau jo neturės, bet nesiskiepys. Daugiausiai apklausos respondentų - 41 proc., nurodė manantys, kad Galimybių pasas – tik eilinė fikcija, kiršinanti žmones.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: