Aplinkos apsaugos departamento miškų kontrolės specialistai gruodį vykdė tikslines išvykas į šalies miškus, tikrino eglučių pardavimo punktus, medienos sandėlius, miško valdas ir transporto priemones. Per šventinį laikotarpį įvairiuose šalies regionuose aplinkosaugininkai patikrino 47 fizinius asmenis, 59 miško valdas, 5 medienos sandėlius ir pažeidimų nenustatė.

„Šių patikrinimų tikslas – apsaugoti miškus nuo neteisėtų kirtimų prieš žiemos šventes. Ypatingas dėmesys buvo skiriamas eglučių apsaugai, kad nebūtų nelegaliai jomis prekiaujama ar neteisėtai kertama miške“, – sakė Miškų kontrolės departamento patarėja Mažena Osinska.

Aplinkosaugininkai atliko patikrinimus Pagiriuose, Ukmergėje, Vievyje, Aukštadvaryje, Onuškyje, Trakuose, Rokiškyje, Panevėžyje, Utenoje, Molėtuose, Ignalinoje, Anykščiuose, Šakiuose, Marijampolėje, Kazlų Rūdoje, Šilutėje, Šiauliuose, Telšiuose ir kitose teritorijose.

M. Osinskos teigimu, artėjant švenčių laikotarpiui, daug kas nori pasipuošti namus eglute ar jos šakomis, todėl džiugina, kad žmonių sąmoningumas didėja – savavališkų kirtimų ar neteisėtų pardavimų nenustatyta.

Primename, kad savavališkas eglučių kirtimas užtraukia ir administracinę baudą. Asmeniui tektų sumokėti 60–300 eurų baudą ir atlyginti gamtai padarytą žalą. Juridiniam asmeniui bauda būtų nuo 300 iki 600 eurų.

Apie neteisėtus miško kirtimus ar kitus pastebėtus pažeidimus galite pranešti telefonu 112.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: