Kaip žinia, jonaviečiai per savivaldos rinkimus didžiąją daugumą balsų atidavė socialdemokratų partijai, Jonavos skyriui ir perrinko merą Mindaugą Sinkevičių. Rajono taryboje iš 25 mandatų socialdemokratai turės 17. Nors balsų dauguma ir garantuota, koalicijos formuoti su kitomis partijomis net nereikėtų, bet kaip anksčiau yra sakęs meras Mindaugas Sinkevičius, kartu dirbti pasiryžusioms partijoms nebus užvertos durys ir jau vyko pokalbis dėl bendro darbo taryboje su kitų partijų atstovais. Taip pat meras atskleidžia, ką pasirinks į mero pavaduotojus, administracijos direktorius bei kaip toliau rikiuosis galimos pozicijos savivaldoje.

Galvojama apie koaliciją

Meras Mindaugas Sinkevičius prieš atskleisdamas visas kortas, dar kartą dėkoja rinkėjams už išreikštą gausų palaikymą šiuose savivaldos rinkimuose ir kad jonaviečiai patikėjo 4 metų rajono likimą Jonavos socialdemokratams, kurie, yra tikimybė, rajoną valdys ne vieni. 

„Ir rinkimų metų sakiau, ir dabar taip pat galvoju, kad mes paliksim atviras duris tiems, kurie nori kartu su mumis veikti, nors agitacijos laikotarpiu ir buvo kai kurių kandidatų pareiškimų, kad su Sinkevičiumi tikrai nedirbs.

Šiuo metu, atslūgus rinkimų įkarščiui, galvojam apie koaliciją. Aš buvau pakvietęs Kęstutį Macionį (Liberalų sąjūdžio Jonavos sk. pirmininkas) ir Arvydą Gasį (Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos Jonavos sk. pirmininkas) pokalbiui dėl artimiausių jų planų. Abu neatmetė galimybės dirbti kartu su socialdemokratais. Tą žinodamas aš šiandien organizuoju mūsų išrinktų tarybos narių partinį susirinkimą, kuriame ir aptarsime visas galimybes“, - sako perrinktas meras Mindaugas Sinkevičius.

Socialdemokratas sako, kad kai ir jeigu bus sudaromas koalicijos branduolys, tik tuomet bus sprendžiama dėl kitų pozicijų, derinantis su pasikeitusiu savivaldos įstatymu, kai kad, pavyzdžiui, administracijos direktorių gali pasirinkti pats meras vienašališkai.

„Savivaldos įstatymas pakeistas, kai kuriuos pareigūnus savotiškai eliminavo, kaip, pavyzdžiui, savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas, jo nebelieka. Tokį etatą teoriškai galima sukurti, bet jis nebėra politinio pasitikėjimo, kaip buvo iki šiol, o tampa konkursinis etatas. Bet valstybė nusprendė, kad reikia turėti daugiau vicemerų.  

Noriu išlaikyti politinį branduolį, tą pačią ankstesnės kadencijos vadovybę  ir mano ketinimai yra toliau kartu dirbti su Valdu Majausku, Birute Gailiene, Lineta Jakimavičiene. Galbūt tai bus kitokios pareigos, bet politinėje vadovybėje, administracijoje – jie tikrai bus“, - sako M. Sinkevičius ir priduria, kad iš karto nereikėtų tikėtis visų pareigūnų paskyrimo.   

Pirmasis naujos kadencijos posėdis

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) jau paskelbė preliminarias savivaldybių tarybų pirmųjų posėdžių datas visose 60 Lietuvos savivaldybių. Rinkimų kodeksas numato, kad pirmojo savivaldybės tarybos posėdžio metu savivaldybės nariai ir meras duoda priesaiką ir jiems yra įteikiami savivaldybės tarybos narių pažymėjimai. Pažymėjimus įteiks tos konkrečios savivaldybės rinkimų komisijos pirmininkas.

„Nenustebkite, kai naujos kadencijos pirmojo tarybos posėdžio metu prisieks visi išrinkti socialdemokratai, nei vienas neatsisakys mandato ir tik vėliau spręsime dėl pareigų pasiskirstymo. Nors iš kart po priesaikos galėčiau vienašališkai paskirti administracijos direktorių, bet tai padarysiu vėliau. Nors Seimas pakeitė vietos savivaldos įstatymą, bet nesureguliavo darbo užmokesčio skyrimo, vis dar svarsto ir nežinia, ar pakeis.

Todėl kviesdamas vicemerą ar administracijos direktorių negaliu įvardinti jo būsimo darbo užmokesčio. Tikiuosi, kad balandžio mėnesį šis klausimas bus išspręstas, nors vertinant šio Seimo ne itin kokybišką darbą, nesinori prognozuoti“, - sako meras Mindaugas Sinkevičius ir reziumuoja, kad dėl koalicijos suformavimo tikrai kalbamasi, dėl kitų valdžios pozicijų diskutuojama, tad valdžios formavimas kurį laiką dar užtruks, nes stringa Seimo narių apsisprendimas ir Seimo darbo kokybė toli gražu nuo idealios.   

Jonavoje naujos kadencijos pirmasis tarybos posėdis numatytas balandžio 17 dieną, 11 val.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: