Nauji nugalėtojai visuose divizionuose

Taurėje varžomasi šešiuose divizionuose: moterų (atvirajame ir 40+ amžiaus grupės) bei mišriuose, kuriuose, tiesa, paprastai dalyvauja vien vyrai (atvirajame, 40+, 50+), išskyrus jaunimo iki 18 metų divizioną, kuriame šiemet kovoja ne tik vaikinai, bet ir merginos. Pūčkorių etape visuose mišriuosiuose divizionuose nugalėjo Vilniaus atstovai. Atvirojo čempionu tapo pirmą kartą tokio rango varžybose nugalėjęs Mindaugas Mažeika, aplenkęs pirmojo etapo nugalėtoją Aurelijų Zinkevičių (taip pat iš Vilniaus) ir tris trečiąją vietą pasidalijusius vilniečius: daugkartinį Lietuvos čempioną Gabrielių Gricių, pernai metų taurės laimėtoją Mindaugą Pošių ir Gintautą Savukyną. 40+ divizione nugalėjo dukart Lietuvos čempionas Tadas Ūselis, antrą vietą užėmė vilnietis Mindaugas Kreivys, trečiąja – pernai metų šio diviziono įskaitos laimėtojas Miroslavas Jurgelevičius iš Šveicarijos (Jonavos raj.).  Tik šiemet pirmą kartą suformuotame 50+ divizione nugalėjo Vytis Kulakauskas, įveikęs šios amžiaus grupės Lietuvos žiemos čempioną Antaną Stonkų (Gargždai) ir trečiąją vietą užėmusį Gediminą Kriauzą iš Šaltinių (Anykščių rajonas). Jaunimo divizione triumfavo pirmąją savo pergalę nacionaliniuose turnyruose iškovojęs Ignas Vasilevičius. Antrąją vietą pasidalijo panevėžietis Titas Kartanas ir Andrius Patruševas (Gulbiniškiai, Jonavos rajonas).  

Moterų atvirajame divizione nugalėtoja per numatytus du varžybų ratus po 18 krepšių nepaaiškėjo – prireikė pratęsimo. Jį laimėjo ir pirmąją pergalę nacionaliniuose turnyruose savo sportinėje karjeroje iškovojo Oksana Žukauskienė iš Trušelių (Klaipėdos rajonas). Antrąja vieta šįkart tenkinosi praeito etapo ir visų ankstesnių taurės sezonų (2017-2020) moterų diviziono nugalėtoja Mireta Jurgelevičiūtė iš Šveicarijos (Jonavos rajonas). Trečiąją vietą užėmė Loreta Simutė iš Klaipėdos. Šiemet inauguracinis sezonas yra ne tik mišriam 50+, bet ir moterų 40+ divizionui. Šiame divizione nugalėjo Lietuvos žiemos čempionė Jurgita Pašvenskaitė iš Jagėlonių (Elektrėnų rajonas), antrąją vietą užėmė Danguolė Kriaučiūnienė (Panevėžio rajonas), trečiąją – pirmojo etapo nugalėtoja Daiva Pranukevičienė (Elektrėnai). 

„Prieš gerus metus prasidėjęs diskgolfo populiarumo bumas tęsiasi. Šios varžybos geras to pavyzdys – jau per pirmąją registracijos į turnyrą valandą norą dalyvauti pareiškė per 100 žaidėjų. Tokio susidomėjimo dar nesame regėję“ – kalbėjo šio Taurės etapo organizatoriaus Vilniaus diskgolfo klubo direktorius Skirmantas Bikelis. „Kartu džiugu, kad į varžybas įsitraukia įvairių amžiaus grupių žaidėjai ir žaidėjos. Šiemet įkurta Lietuvos diskgolfo federacija kelia tikslą populiarinti požiūrį, kad diskgolfas yra sportas visam gyvenimui. Tikimės, kad įvairių amžiaus grupių divizionai taurės varžybose įkvėps žaisti diskgolfą dar daugiau vyresnio amžiaus žmonių ir jaunimo.“

Trečiasis Lietuvos taurės etapas vyks gegužės 22 dieną visiškai naujame, tik šiemet pavasarį įrengtame diskgolfo parke Domeikavoje (Kauno rajone).

Lietuvos taurės Pūčkorių etapo prizininkai:

Atvirasis divizionas

 1. Mindaugas Mažeika (Vilnius), 116 metimų, par -10
 2. Aurelijus Zinkevičius (Vilnius), 117, par -9
 3. Gabrielius Gricius (Vilnius), 119, par -7
 4. Mindaugas Pošius (Vilnius), 119, par -7
 5. Gintautas Savukynas (Vilnius), 119, par -7 

Moterų divizionas

 1. Oksana Žukauskienė (Klaipėdos raj.), 146, par +20
 2. Mireta Jurgelevičiūtė (Jonavos raj.), 146, par +20
 3. Loreta Simutė (Klaipėda), 162, par +36

Moterų 40+ amžiaus divizionas

 1. Jurgita Pašvenskaitė (Elektrėnų raj.), 176, par +50
 2. Danguolė Kriaučiūnienė (Panevėžio raj.), 188, par +62
 3. Daiva Pranukevičienė (Elektrėnai), 189, par +63

Vyrų 40+ amžiaus divizionas

 1. Tadas Ūselis (Vilnius), 125, par -1
 2. Mindaugas Kreivys (Vilnius), 127, par +1
 3. Miroslavas Jurgelevičius (Jonavos raj.), 129, par +3

Vyrų 50+ amžiaus divizionas

 1. Vytis Kulakauskas (Vilnius), 145, par +19
 2. Antanas Stonkus (Gargždai), 164, par +38
 3. Gediminas Kriauza (Anykščių raj.), 169, par +43

Jaunimo iki 18 metų divizionas

 1. Ignas Vasilevičius (Vilnius), 147, par +21
 2. Titas Kartanas (Panevėžys), 154, par +28
 3. Andrius Patruševas (Jonavos raj.), 154, par +28 

Išsamūs rezultatai https://www.pdga.com/tour/event/51608

Plačiau apie Lietuvos diskgolfo  taurę http://www.discgolf.lt/turnyrai/lietuvos-diskgolfo-taure/

 

Nuotr. – Gedimino Savicko

Informaciją perengė

Skirmantas Bikelis

VšĮ Vilniaus diskgolfo klubas direktorius

 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: