Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau – Kauno apskr. VPK) Kriminalinės policijos Ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai dvejus pastaruosius pirmadienius aptiko itin didelius kiekius nelegalaus alkoholio ir tabako gaminių, kurie taip ir nepateks į šešėlinę rinką.  

Birželio 27 d. Kaune policijos pareigūnams gavus duomenų apie galimai neteisėtai vykdomą prekybą alkoholiniais gėrimais ir atlikus 5 kratas, jų rezultatai buvo iškalbingi. Kratų metu rasta ir paimta beveik 8000 litrų, 18 skirtingų rūšių alkoholinių gėrimų, kurie nebuvo pažymėti Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka. Atlikus kratas, laikinai sulaikytas Kauno miesto gyventojas (g. 1977 m.). Kol kas neteisėtai laikyto alkoholio vertė nėra nustatyta.

Šiek tiek anksčiau, birželio 20 d., Jonavoje ir Kaune atlikus penkias kratas rastas ir paimtas didelis kiekis neteisėtai laikomų tabako gaminių29 060 cigarečių pakelių („NZ Gold“ ir „Minsk Capital“), kurie yra paženklinti Baltarusijos Respublikos banderolėmis. Dalis cigarečių buvo paslėptos kompozicinėse aliuminio plokštėse. Atlikus kratas, laikinai sulaikyti du jonaviečiai (g. 1967 m., g. 1968 m.) ir kaunietis (g. 1965 m.). Neteisėtai laikomų tabako gaminių vertė siekia apie 106 tūkst. eurų.

Kauno apskr. VPK Kriminalinės policijos Ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai dėl šių įvykių atlieka du ikiteisminius tyrimus dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 1992 str. 2 d. Už tai gresia bauda arba laisvės atėmimas iki aštuonerių metų.

Tyrimus organizuoja ir jiems vadovauja Kauno apygardos prokuratūros 2-ojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorai.

 

 

Kauno apskr. VPK informacija

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: