Sveiki, su Jumis vėl sveikinasi VVTAT automechanikas Vladas. Toliau tęsdamas rubriką dėl automobilio įsigijimo klausimų, aptarsiu kitus automobilio įsigijimo etapus ir ką reikia patikrinti prieš įsigyjant automobilį.

Kai jau išsirinkote automobilį ir susiekėte su pardavėju, pirmiausia, siūlytina patikrinti informaciją apie automobilį – pasikalbėti su pardavėju, paprašyti automobilio VIN numerio ir patikrinti viešuose registruose, ar automobilis neturi kokių nors apribojimų. VĮ „Regitra“ ir Policijos departamento duomenų bazėje galima patikrinti, ar transporto priemonė nėra ieškoma, ar jai netaikomas areštas. Jei yra galimybė – pardavėjo paprašyti serviso remonto istorijos.

 Susirinkę kuo daugiau informacijos apie automobilį, galite su pardavėju tartis dėl jo apžiūros. Apžiūrėdami transporto priemonę, atidžiai apžiūrėkite jos išorę ir vidų, atlikite bandomąjį važiavimą. Pažiūrėkite, ar nėra prarūdijęs kėbulas, patikrinkite, kaip užsidaro visos durys, patikrinkite transporto priemonės išmetamus dūmus (jų spalvą), ar visos pavaros jungiasi ir važiuoja gerai, ypač renkantis automobilį su automatine pavarų dėže, patikrinkite ABS sistemą, šviesas, padangas, ar veikia kondicionierius ir el. langai, ar stiklas neturi įdaužimų, pasukiokite vairą – jokių pašalinių garsų negali būti. Apžiūrėkite ir variklį – jis negali būti tepaluotas. Taip pat svarbu įvertinti visą papildomą automobilio komplektaciją, jei ji turi lemiamos reikšmės automobilio įsigijimui. Atlikę šiuos veiksmus, jau galėsite susidaryti pirmą įspūdį apie automobilio būklę.

Kilus bet kokioms abejonėms dėl transporto priemonės kokybės ir trūkumų, neskubėkite jo įsigyti.

 

Siekiant įsitikinti transporto priemonės būkle ir įvertinti galimas jos remonto išlaidas, siūlytina prieš pirkimą ją patikrinti servise. Ar transporto priemonė yra techniškai tvarkinga ir nėra paslėptų trūkumų, geriausiai įvertins šios srities profesionalai, todėl kreipkitės į oficialų autorizuotą tos markės transporto priemonės servisą, kadangi jie geriausiai išmano konkrečių markių transporto priemonių trūkumus ir turi visą reikalingą įrangą jų patikrinimui ir diagnostikai.

 

Visi šie atlikti veiksmai padės išvengti nepagrįstų remonto išlaidų ir nusivylimo įsigijus nekokybišką transporto priemonę.

 

Tęsinys – kitą savaitę!

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: