Portalas jonavoszinios.lt yra gavęs vairuotojų pastebėjimų, kad sunkiasvoriai automobiliai, vykstantys iš karjerų, galimai esančių Šveicarijos seniūnijoje, vengia dengti priekabas iš kurių byra smėlis, žvyras bei kitos vežamos birios medžiagos. O štai autobuso vairuotojas žeria konkrečias pastabas dėl Šalūgiškio sustojimo ir teiraujasi, ar bus sudrausminti karjerų verslininkai. 

,,Esu autobuso vairuotojas. Kasdien kelis ratus važiuoju maršrutu Jonava - Kaunas. Esu pasipiktinęs netvarka 28 km, konkrečiai, nuo Šalūgiškio sustojimo, kelio danga. Asfaltas padengtas žvyru, formuojasi jau kaip ir žvyrkelis. Nuo iš karjero vežamo žvyro. Privažiavus Šalūgiškio stotelę, negalima iš kart atidaryti durų, nes dulkių kamuolys veržiasi į vidų ir keleivius dusina. Ir aplamai, kelias beveik iki Išorų dalinai užpiltas žvyru, tiksliau - kelio kraštas. Ar nėra priemonių suvaldyti karjero verslininkus, kad po savęs apsikuoptu, karts nuo karto?”, - rašo vairuotojas.

Autobuso vairuotojo pasakojimas perduotas laikinai Šveicarijos seniūno pareigas einančiam, Užusalių seniūnijos seniūnui Rolandui Skujai bei įmonei ,,Kelių priežiūra".

Anot seniūno, problema slypi kitur. 

,,Mano nuomone ir žiniomis - problema ne tame, mašinos iš karjerų pajuda visos dengtos. Dėl intensyvaus eismo, kad sumažinti dulkėtumą, kelias yra pastoviai laistomas vandeniu ir visas purvas ant automobilių ratų yra išnešamas ant A6 kelio", - mano laikinai Šveicarijos seniūno pareigas einantis Rolandas Skuja. 

Plačiai situaciją komentavo AB „Kelių priežiūra“:

AB „Kelių priežiūra“ rūpinasi daugiau kaip 21 tūkst. kilometrų valstybinės reikšmės kelių visoje Lietuvoje. Aplinkos švarinimo darbai yra vykdomi nuolat, vadovaujantis Kelių priežiūros vadovu „Automobilių kelių nuolatinės priežiūros normatyvai KPV PN 23“ (su juo susipažinti viešai galima ČIA.)

Siekiant vykdyti bendrovei keliamus reikalavimus bei  užtikrinti saugų eismą klausime minimas kelias yra tvarkomas (nušluojamas) pagal nustatytą periodiškumą, o sulaukus kritinės informacijos – darbai organizuojami nedelsiant. 

Tenka pripažinti, jog tyčinis atliekų palikimas pakelėse, kitoks kelio teršimas vis dar gajus. Tačiau „Kelių priežiūra“ pastebi, kad gyventojų sąmoningumas taip pat palaipsniui auga. Gyventojai kitąsyk patys praneša apie vienokias ar kitokias pastebėtas atliekas, dangos užteršimą, pavieniai asmenys, organizacijos savarankiškai organizuoja švaros akcijas aplink savo gyvenamąsias vietoves. 

Tyčiniams šiukšlintojams yra numatytos administracines baudos. AB „Kelių priežiūra“ organizuoja nuolatinius ir atsitiktinius stebėjimus dėl atliekamų pažeidimų ir visuomet apie nustatytas pažeidimus informuoja teisėsaugos atstovus. Be to, svarstomas specialiųjų priemonių taikymas šiukšlinimo kelių juostoje užkardymui. Prie problemos sprendimo gali prisidėti kiekvienas, todėl kelių priežiūros ekspertai kviečia būti sąmoningais ir pastebėjus eismo dalyvius, mėtančius šiukšles pakelėse, teršiančius kelio dangą, užfiksuoti įvykį ir informuoti apie tai policijos pareigūnus. 

Primenama, kad gyventojai ir vairuotojai visą svarbią informaciją apie valstybinės reikšmės kelius: apie pavojingas išdaužas, pažaidas ar kitas kliūtis, keliančias pavojų eismo saugumui – kviečiami informuoti trumpuoju tel. nr. 1871 (trumpojo tel. nr. kaina Telia, Tele2 tinkluose - 0,12 Eur/min., Bitė - 0,15 Eur/min.) arba +370 5 232 9600 (kaina pagal mob. operatoriaus planą).

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: