Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT), siekdama kontroliuoti paukščių gripo plitimą ir galimą patekimą į naminių paukščių laikymo vietas informuoja, kad pavasarinė laukinių vandens paukščių migracija jau pasibaigė. Lietuvos ornitologų draugija praneša, kad didžioji  dalis (apie 75 - 80%) migruojančių paukščių jau grįžo iš šiltųjų kraštų ir šiuo metu jau peri jauniklius.   

Pavasarinei migracijai pasibaigus, VMVT skatina paukščių laikytojus vis dėl to ir toliau laikytis griežtų biosaugos taisyklių ir laikyti naminius paukščius pastatuose. Paukščių ir toliau rekomenduojama neišleisti į lauką arba juos leisti tik į aptvertas lauko aikšteles ar teritoriją, tam, kad naminiai paukščiai turėtų kuo minimalesnes galimybes turėti kontaktą su laukiniais vandens paukščiais.   

2023 m. ES šalyse labai patogeniškas paukščių gripas (LPPG) nustatytas virš 12 tūkst. laukinių paukščių. Naminių paukščių ūkiuose dėl LPPG teigiamo nustatymo sunaikinta virš 3 mln. paukščių. Sunaikinta daugiau kaip 1 tūkst. nelaisvėje gyvenančių paukščių (zoologijos soduose, dekoratyviniais tikslais laikomų ir t.t.)    

Tuo tarpu Lietuvoje praeitais metais LPPG nustatytas 192 -iems laukiniams paukščiams. Praėjusiais metais Lietuvoje įvyko pirmasis paukščių gripo atvejis komerciniame Marijampolės kalakutų ūkyje, kuriame nugaišo net 6361 kalakutas. Virusas įsisuko ir į paukščių ūkį Varėnoje, kuriame nugaišo 34 paukščiai.   

Rekomendacijas, kaip apsaugoti naminius paukščius ir imtis prevencinių priemonių rasite čia

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: