Kovo 26 d. po intensyvių dviejų savaičių planavimo, manevravimo, kovų ir prakaito Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ Kunigaikščio Vaidoto mechanizuotojo pėstininkų bataliono kariai gali atsikvėpti, žinodami, kad kita jų laukianti užduotis – kelionė namo. Tiesa, šios pratybos nebus įamžintos kaip nemaloni veikla, kurią norisi pamiršti, o kaip svarbus darbas, po kurio dalyviai jaučiasi užaugę kaip asmenybės, kurios įveikė svarbų išbandymą savo gyvenime, įgijo neįkainojamos išminties bei įgavo naudingų įgūdžių. 

Tarptautinėse pratybose „Krištolinė strėlė 2021“ (latv. „Kristāla bulta 2021”, angl. „Crystal Arrow 2021”), vykusiose Latvijoje, Adažių kariniame poligone (latv. Ādažu poligons), iš viso dalyvavo 1700 karių iš 13 skirtingų valstybių. Šių pratybų tikslas – vykdyti kovinius manevrus bataliono sudėtyje, veikiant kartu su sąjungininkų padaliniais. 

Vaidoto bataliono kariai savo užduotis atliko kartu su Latvijos, Vokietijos bei Jungtinių Amerikos Valstijų pajėgomis ir turėjo puikią galimybę visų pratybų metu koordinuoti veiklą drauge su NATO sąjungininkais, vykdyti bendras planavimo procedūras, tobulinti visus veiksmus, pradedant nuo ryšio procedūrų ir baigiant bendrais veiksmais ant žemės, judant petys į petį. Be to, Vaidoto bataliono kariai atliko ir skyrių vertinimo procedūras pagal jiems skirtas užduotis. 

Lietuvos kariai, dalyvaudami NATO šalių organizuojamose pratybose, įgyja neįkainojamos kovinės patirties ir gebėjimų vykdyti įvairias operacijas, ginant mūsų šalies suverenitetą drauge su sąjungininkais.

 

 

Vaidoto bataliono informacija ir nuotraukos

 

Taip pat skaitykite: