Neseniai Jonavos kultūros centro Meno galerijoje įvyko Baltojo oželio šventė. Renginyje koncertavo du kolektyvai: kultūros centro vaikų folkloro ansamblis „Ramtatukai“ ir renginio svečiai – Raimundo Samulevičiaus progimnazijos folkloro būrelio „Vėrinėlis“ nariai.

Renginio pradžioje visi žiūrovai susidomėję klausėsi ansamblio „Ramtatukai“ vadovės Loretos Ratautienės pasakojimo apie žiemos šauktuvių apeigas senovėje; kai piemenukai norėjo, kad greičiau pašaltų ir pasnigtų bei baigtųsi ganiava, imdavosi burtų: apie pamiškės beržą (būtinai tris kartus) vesdavo baltą oželį ar ožką. Netrukus „Ramtatukai“ dainuodami dainelę „Oi, ožkela, tu baltoja“ pademonstravo šią žiemos šauktuvių apeigą. Vaikų folkloro ansamblis nuotaikingai žaidė žaidimus, dainavo lietuvių liaudies dainas. Taip pat „Ramtatukai“ ne tik supažindino renginio dalyvius su lietuvių liaudies šokiu „Malūnėlis“, bet ir jį energingai šoko kartu su „Vėrinėlio“ nariais. O publiką ypač sužavėjo folkloro būrelio „Vėrinėlis“ atlikta daina-vaidinimas „Apie Joną ir molio uzboną“. Abiems vaikų kolektyvams nuolat skambėjo aplodismentai.

Renginyje dalyvavusi Jonavos kultūros centro etnokultūros specialistė-režisierė Svetlana Izajeva abiems kolektyvams įteikė padėkos raštus. Šventės pabaigoje lankytojai ir dalyviai šįsyk vaišinosi šventiniu tortu ne tik „Ramtatukų“ vienuoliktojo gimtadienio proga: lapkričio mėnesį šis kolektyvas dalyvavo atrankoje į 2024 m. Lietuvos Dainų šventės „Kad giria žaliuotų“ folkloro dieną „Rasi rasoj rasi“.

Jonavos kultūros centro inf. 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: