Balandžio 13 d. Biržų r., Biržų k., Rinkuškių g. apgadintas greičio matuoklis. Įvykis buvo užfiksuotas ir paviešintas. Kaip paaiškėjo, trikojį nuvertė ir apgadino neblaivus dviratininkas. Neseniai paviešinta, kad priskaičiuota žala siekia apie 40 000 eurų. Nemenka suma sukėlė diskusiją tarp žmonių. Į ją įsitraukė ir jonaviečiai -  tarp jų populiarioje grupėje sudvejota, ar radaro taisymas išties gali kainuoti tiek daug, esą žiniasklaidoje buvo rašoma, kad visas radaras kainuoja kur kas mažiau.  Portalas jonavoszinios.lt sulaukė prašymo pasidomėti, kas lėmė tokią sumą.

Kaip informavo Panevėžio apskrities vyriausiasis policijos komisariato komunikacijos poskyris, žalą paskaičiavo speciali įmonė.

,,Greičio matavimo sistemos remonto kaina nustatyta defektiniu aktu įmonės, kuri atlieka tokio pobūdžio darbus. Defektiniame akte nustatyta, kad matavimo įrenginiui "PolisScan FM1" reikalingas lazerio blokas ir jo keitimas, transportavimas -  įkainotas apie 34 000 eur., matavimo įrenginio kalibravimo paslauga - 2541 eur., kalibravimo paslaugos gamintojo serviso centre aptarnavimas apie 500 eur.,  ir t.t. 


Policija remonto darbų neatlieka ir kainos nenustato. Šiuo metu nėra sprendžiamas pirkimo ar remonto klausimas, o atliekamas ikiteisminis tyrimas dėl matavimo prietaiso (turto) sugadinimo (pagal LR BK 187 str. 1 d.)", - paaiškino komisariatas.

Atkreiptas dėmesys, kad matavimo prietaisai yra skirtingi ir kainos skiriasi.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: