2023 m. metais į Jonavą atkeliavusi Bolt elektrinių paspirtukų paslauga vienus džiugino, kitus glumino. Kaip ir kituose Lietuvos miestuose, taip ir Jonavoje, nerimauta dėl to, kad jais dažnai naudodavosi vaikai, paaugliai, kurie žaliaisiais paspirtukais skriedavo didžiuliu greičiu ir kėlė pavojų ir sau, ir aplinkiniams. Būta skundų dėl ne vietoje ar netvarkingai paliktų, bet kur išmėtytų Bolt’ų.  

Mūsų žiniomis, Bolt paspirtukų neliko Mažeikiuose. O kokia situacija Jonavoje?  

Ar jonaviečiai tapo tvarkingesni Bolt’ų naudotojai? Ar dažnai ir kokie pranešimai gaunami apie netinkamai naudojamus Bolt’us?

Galbūt paspirtukai nebėra skandinami Neries upėje, o gal nebebūna užmesti ant daugiabučių namų laiptinių stogelių? 

Į šiuos bei kitus klausimus atsako Benas Jurlovas, „Bolt“ dalijimosi paslaugų vadovas:

„Bolt“ elektriniais paspirtukais Jonavos gyventojai ir miesto svečiai naudotis gali jau antrą sezoną ir mūsų duomenys rodo, kad ši transporto priemonė jonaviečių tikrai yra mėgiama.

Apskritai 99,997 proc. kelionių „Bolt“ elektriniais paspirtukais baigiasi be jokių incidentų. Be to, pastebime, kad tiek paspirtukų vairuotojai, tiek kiti eismo dalyviai tampa vis sąmoningesni elektrinių paspirtukų atžvilgiu. Prie saugesnio šių transporto priemonių naudojimo prisideda ir tai, kad pagal naują reglamentavimą elektriniai paspirtukai negali judėti didesniu nei 20 km/h greičiu, tam tikrose zonose, pavyzdžiui parkuose ar ant tiltų „Bolt“ elektrinių paspirtukų maksimalus greitis sumažintas iki 12–15km/h.

Skatindami saugų ir atsakingą elektrinių paspirtukų vairavimą taip pat esame įdiegę sistemą, kuri stebi neatsargaus važiavimo elektriniais paspirtukais ar dviračiais atvejus, pavyzdžiui, staigų stabdymą, netvarkingą parkavimą – ir juos pastebėjusi įspėja vairuotojus. Po pirmo įspėjimo dalinamės mokomąja medžiaga, kuri padeda prisiminti saugaus važiavimo taisykles, jeigu prireikia antrojo, sumažiname tam vartotojui maksimalų leidžiamą greitį, o jeigu to nepakanka vairuotojui pakeisti savo elgesį, jo prieigą prie paskyros blokuojame.

Vandalizmo incidentų fiksuojame tikrai nedaug ir jie vis retėja. Mūsų duomenys rodo, kad beveik visada už vandalizmo incidentus atsakingi ne elektrinių paspirtukų vairuotojai, o praeiviai ar kiti asmenys, turintys piktavališkų ketinimų. Jeigu paspirtuką vis dėlto specialiai apgadina mūsų vartotojas, tą nesunkiai atsekame ir jo prieigą prie elektrinių paspirtukų nuomos nedelsiant blokuojame ilgam laikotarpiui. Jei yra padaroma rimtesnė žala, kreipiamės į policiją. 

Be to, raginame Jonavos gyventojus būti neabejingus ir apie tokius atvejus pranešti mūsų klientų aptarnavimo specialistams. Tai patogiausia padaryti per „Bolt“ programėlę.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: