Jau esame rašę,kad gegužės 26 d. apie 09.25 val. Jonavoje, Vasario 16-osios g., sustabdytas automobilis „VW Golf“, kurį vairavo besimokantis vairuoti transporto priemonę vyras (gim. 2004 m.). Keleivio vietoje sėdėjo šeimos narį mokanti vairuoti neblaivi moteris (gim. 1986 m.). Moteriai nustatytas vidutinis girtumo laipsnis – 1,74 prom.

Tyrimas perduotas į prokuratūros rankas. Kaip informavo ši, dėl šio įvykio vyksta ikiteisminis tyrimas dėl kelių transporto eismo saugumo ar transporto priemonių eksploatavimo taisyklių pažeidimo (BK  281-1 str. 1 d.). Pagal šį straipsnį, tas, kas vairavo motorinę transporto priemonę, traktorių ar savaeigę mašiną arba mokė praktinio vairavimo būdamas neblaivus, kai jam nustatytas 1,51 ir daugiau promilių neblaivumas, arba vengė neblaivumo patikrinimo, kai jam buvo nustatyti neblaivumo požymiai, arba vartojo alkoholį po eismo įvykio iki jo aplinkybių nustatymo ir jam nustatytas 1,51 ir daugiau promilių neblaivumas,baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki vienerių metų.

Pasiteiravus,kas gresia įtariamai, Lietuvos Respublikos generalinė prokuratūra paaiškino, kad atsižvelgiant į įvyko aplinkybes ir teismų praktiką, jog anksčiau neteistam asmeniui pirmą kartą skiriama su laisvės atėmimu nesusijusi bausmė, įtariamajai gresia vairuotojo teisių atėmimas, automobilio konfiskavimas bei piniginė bauda, kuri įstatyme numatyta nuo 50 iki 200 MGL dydžio. 

Tiesa, paskelbus pranešimą apie šią situaciją portalas jonavoszinios.lt sulaukė ir ,,žiūrovu iš arti" prisistačiusio asmens pasipiktinimo. Anot jo, "tariama mokytoja prieš įvykį užpraeitoje dienoje vartojo nedidelį alkoholio kiekį, išsimiegojo 8-9 valandas ir ryte buvo visiškai blaivi". Tai esą matėsi iš elgesio. 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: