Jonavos rajono, Bukonių seniūnijos gyventoja piktinasi, kad kaimuose nestatomi paštomatai, nors, moters teigimu, siuntos valdo pasaulį. Tuo tarpu siuntų tarnybos turi kiek kitokių planų, tačiau plėtros galimybių  neatmeta.

„Siuntos valdo pasaulį“

Jonavos rajone, Bukonių kaime gyvenanti jauna mama tvirtina, kad siuntos valdo pasaulį, o štai kaimuose su siuntų gavimu ir siuntimu – bėdos. Bukoniškė piktinasi, kad norint pasinaudoti paštomatu, reikia važiuoti į artimiausią tašką, kur yra paštomatai, o tai daugiau nei 20 kilometrų.  

„Dabar, kai daiktų siuntimas per kurjerius ar paštomatus tapo įprastas apsipirkimo ir gyvenimo būdas, niekaip nesuprantu, kodėl paštomatų nestato kaimuose, na, kad ir Bukonyse. Čia gyvena daug jaunimo, o siuntos valdo pasaulį. Tai dabar tam,  kad išsiųsti siuntą per paštomatą, žmogus turi vilktis į Jonavą! O tai nuo Bukonių daugiau nei 20 kilometrų! Pastatytų paštomatą, ir tegul stovi, vis tiek DPD kiekvieną dieną kaime būna, tai ir surinktų tas siuntas", - tvirtino jauna mama ir pridūrė, kad paštomatai kaimuose nebūtų prabanga, o greičiau - gyvenimo padiktuota sąlyga, į kurią visus pastūmėjo šiuolaikinės technologijos, laiko taupymas, ir, žinoma, buvęs priverstinis "uždarymas" karantino metu. 

Per metus 54 proc. išaugo pašto siuntinių skaičius

Bukoniškės žodžius, kad siuntos valdo pasaulį, iš dalies patvirtina ir Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) šių metų kovą paskelbti pašto rinkos 2020 m. IV ketvirčio duomenys.

RRT duomenimis, bendrosios 2020 m. IV ketvirčio pajamos išaugo beveik 18 proc. daugiau negu 2019 m. IV ketvirtį, o bendrosios pašto sektoriaus pajamos už visus 2020 m. sudarė 214,2 mln. Eur, t. y. 12,1 proc. daugiau, palyginti su 2019 m. (191,1 mln. Eur).

Didžiausią įtaką tokiam pajamų augimui 2020 m. turėjo išaugusios pajamos už pašto siuntinius – palyginti su 2019 m., jos padidėjo 30,6 proc. ir sudarė 146,9 mln. Eur arba 68,6 proc. bendrųjų pašto sektoriaus pajamų. Pagal bendrąsias pajamas didžiausias rinkos dalis 2020 m. užėmė: AB Lietuvos paštas – 35,3 proc., UAB „DPD Lietuva“ – 21,4 proc. ir UAB „Venipak Lietuva“ – 9,3 proc. Pajamų, gautų už pašto siuntinius, augimą lėmė nuolatos augantis pašto siuntinių skaičius, kuris per metus išaugo 54,0 proc. – nuo 21,9 iki 33,7 mln. vnt.

Kodėl Jonavos rajono kaimiškose seniūnijose nestatomi paštomatai?

Kodėl Jonavos rajono kaimiškose seniūnijose nestatomi paštomatai, pasiteiravome „Lietuvos pašto“, „Omniva LT“, „DPD“ ir „Venipak“. Tų siuntų tarnybų, kurios jau dabar sėkmingai mieste įrengusios savo paštomatus.

Lietuvos pašto LP Express paštomatai

„Džiaugiamės, kad Jonavos miesto ir rajono gyventojai aktyviai naudojasi paštomatais. Šiuo metu Jonavoje yra du LP EXPRESS paštomatai. Atsižvelgdami į išaugusį siuntų kiekį, kurių didžioji dalis keliauja per paštomatus, aktyviai plečiame jų tinklą. Artimiausiu metu pokyčių Jonavos rajone neplanuojame, tačiau visuomet sekame situaciją, atsižvelgdami į siuntų srautus vertiname ir paštomatų įrengimo galimybes. Ateinančiais metais planuojame įrengti 80 naujų LP EXPRESS paštomatų, plėtra numatyta ne tik didžiuosiuose miestuose, bet ir kitose šalies vietovėse“, - sako Lietuvos pašto atstovė Monika Pivoraitė.

„DPD“

„Šiuo metu, pačiame Jonavos mieste turime 3 paštomatus ir vieną Rukloje. Naujus paštomatus statome arba jau turimus padidiname ten, kur yra poreikis, vertinant siuntinių kiekius. Nauji paštomatai dažniausiai įrengiami prie traukos centrų, prekybos vietų. Jau turimuose paštomatuose padidinam durelių skaičių, jei matome poreikį. Plėtros perspektyvą kol kas matome tik pačiame Jonavos mieste, tačiau rajonui teks palaukti. Kalbant konkrečiai apie Bukonių kaimą, statyti paštomato neplanuojame“, - kalbėjo DPD komunikacijos vadovas Tomas Vaišvila.  

„Omniva LT“

„Statydami naujus paštomatus, visuomet įsivertiname tam tikroje vietoje gyvenančių žmonių skaičių bei gyvenvietei priskiriamą siuntų srautą. Šiuo metu OMNIVA plečia savo paštomatų tinklą ir iki metų pabaigos Lietuvoje stovės jau 351 paštomatas. Šia plėtra siekiame sumažinti labiausiai apkrautų paštomatų užimtumą.

Šių metų OMNIVA paštomatų plėtros metu nesame numatę paštomatų įrengti Jonavos rajone. Tačiau kiekvieną kartą plėsdami tinklą įvertiname poreikį bei naudojimo potencialą tam tikroje gyvenvietėje, todėl tikrai neatmetame galimybės, kad ateityje paštomatas ras sau vietą ir Jonavos rajone.

Pandemija gerokai pakoregavo vartotojų pirkimo įpročius ir paštomatai tapo didele apsipirkimo patirties dalimi. Žmonės paštomatų paslaugas išbandė pirmojo karantino metu, o suvaržymams atlaisvėjus, daugelis ir toliau sėkmingai naudojasi jais. Todėl drąsiai galime sakyti, kad poreikis naudotis paštomatais yra tikrai išaugęs. O ypač dabar, kai nenumaldomai artėja intensyvus, siuntų kupinas šventinis laikotarpis“, - komentavo „Omniva LT“ operacijų departamento vadovė Giedrė Vaitekūnaitė.

„Venipak“

„Paštomatų lokacijos yra renkamos pagal siuntų kiekius į jas. Jei turime pakankamą siuntų srautą į lokaciją, tuomet statomas paštomatas. Tai yra investicija, kuri turi atsipirkti. Šiuo metu įmonės strategija yra pilnai padengti didžiausius siuntų srautus iš elektroninės komercijos generuojančius miestus ar rajonų centrus. Nurodoma, kad Bukonyse gyvena tik 657 gyventojai, todėl natūralu, kad paštomatai yra statomi Jonavoje.

Ar mes statysime paštomatus tokiuose mažuose miesteliuose kaip Bukonys ateityje - šiandien atsakyti negaliu, tai priklausys nuo daugelio veiksnių“, - teigė „Venipak“ rinkodaros vadovė Asta Raudonienė.

 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: