2022-2023 metų TOP SPORT Lietuvos moterų tinklinio lygos čempionate prasidėjo atkrintamųjų varžybų antrasis etapas. Šiemet varžosi penkios komandos, todėl ir varžybų vykdymo sistema atkrintamosiose kiek kitokia. 2-5 vietas užėmusios komandos iki dviejų pergalių žaidė pirmajame etape, o pralaimėjusios komandos (Jonavos sporto centras ir Vilniaus Universitetas) dar turi galimybių prasibrauti iki bent pusfinalio, kur jų jau  laukia „Kaunas-VDU“ klubas.

Tuo tarpu laimėjusios komandos, Jonavos „Aušrinė“ (trenerė Raimonda Strelkauskaitė) ir Kauno „Svaja-Viktorija-LSU“ rungtyniauja tarpusavyje pusfinalyje. Pirmosios šių komandų rungtynės vyko Kaune. Pirmąjį susitikimą „Aušrinė“ pradėjo jau pajėgiausios sudėties, nes po traumos į aikštelę sugrįžo libero Inga Lisauskienė, kurios labai trūko Baltijos lygos finaluose.

Pirmojo seto pradžia priklausė jonavietėms, kurių gretose išsiskyrė Iryna Jakutavičienė, surinkusi penkis taškus, leido „Aušrinei“ greitai susikrauti solidesnį pranašumą (10:4). Aišku, varžovės, rungtyniaudamos savo aikštelėje, neketino nuleisti rankų ir ėmė mažinti atsilikimą (10:7). Bet turėtos persvaros Jonavos tinklininkės neišleido. Kaunietės vis priartėdavo iki dviejų taškų, o jonavietės vėl pasistengdavo persvarą padidinti (18:13). Nuo šio momento Jonavos ekipa jau nesulaukė pasipriešinimo ir laimėjo setą 25:15.

Antrajame sete užvirė jau kur kas atkaklesnė kova. Vienu metu 10:9 pirmavo šeimininkės, bet labai greitai varžovių trenerės jau buvo priversti prašyti pertraukėlės. „Aušrinė“ komanda apsiginė, dar kelias atakas užbaigė rezultatyviai ir jau pačios ėmė  pirmauti 17:12. Išlaikiusios tokį pranašumą, jonavietės pergalingai baigė ir antrąjį setą (25:19).

Panašiai prasidėjo ir vyko trečiasis mačo setas. Visgi, jam įsibėgėjus, kaunietės jau nerado jėgų priešintis ir Jonavos komandos pranašumas išaugo net iki 17:6. Rungtynių baigtis nekėlė abejonių. „Aušrinė“ setą laimėjo 25:11, o  rungtynes – 3:0.

„Aušrinei“ taškus pelnė: Jekaterina Kovalskaja – 13, Danielė Kvedaraitė ir Ugnė Lokytė – po 11, Greta Mikoliūnaitė – 10, Marina Shramko – 8, Iryna Jakutavičienė – 5, Morta Gailiūtė ir Akvilė Sebežiova – po 1.

Kovo 28 dieną Jonavos „Aušrinė“ tinklinio klubo trenerė Raimonda Strelkauskaitė šventė savo gimtadienį. Aišku, tądien sulaukė ir sveikinimų. Tačiau vakare komanda siekė padovanoti ir dar vieną dovaną. Būtent pergalę, kai sporto centro salėje Jonavos tinklininkės žaidė Lietuvos moterų tinklinio čempionato antrąsias pusfinalio rungtynes prieš Kauno „Svaja-Viktorija-LSU“.

Kaip parodė įvykiai aikštelėje nuo pirmųjų susitikimo akimirkų, trenerės  gimtadienis tikrai neapkarto ir žaidėjos buvo užtikrintos tiek aikštelėje, tiek ir už aikštelės ribų. Pirmus du setus viešnios visiškai nerado savojo žaidimo, o tuo pasinaudojusios jonavietės ne tik didino apsukas, bet ir persvara tapo triuškinančia.

Pirmąjį setą „Aušrinė“ laimėjo net 25:8, o antrajame varžovės šiek tiek atsitiesė, bet ne tiek, kad rimčiau pasipriešintų „Aušrinei“. Trenerė R. Strelkauskaitė į aikštelę  jau leido ir daugiau  laiko ant atsarginių suolo praleidžiančias žaidėjas. Setas buvo laimėtas 25:12.

Atsipalaidavimas jautėsi trečiajame sete, nes aikštės šeimininkių persvara jau nebuvo tokia didelė. Jonavietės atsiliko 6:8, bet nuo šio  momento jau teko rimčiau žaisti. Nors setas laimėtas tik 25:18, bet tai nė  kiek nenumenkino tai, jog po pergalės 3:0, „Aušrinė“ užsitikrino vietą finale.

„Aušrinė“ gretose taškus pelnė: Jekaterina Kovalskaja – 17, Danielė Kvedaraitė ir Greta Mikoliūnaitė – po 11, Iryna Jakutavičienė ir Ugnė Lokytė – po 7, Marina Shramko – 4, Aurėja Karvelytė – 2, Livija Sabatauskaitė ir Akvilė Sebežiova – po 1. Be to žaidė Morta Gailiūtė ir Inga Lisauskienė.

Tad Jonavos „Aušrinė“ pateko į finalą. TOP SPORT Lietuvos moterų tinklinio čempionės paaiškės VDU Valdo Adamkaus sporto centro salėje, Studentų g. 9A, Akademija, Kauno r.. Finalai balandžio 1-2 dienomis vyks įprastesniu formatu – iš dviejų rungtynių su auksiniu setu (jei prireiks).

Finalų tvarkaraštis:

Balandžio 1 d. Dėl 3-4v. 13.00 val. VU- Svaja-Viktorija- LSU

Balandžio 1 d. Dėl 1-2v. 16.00 val. Jonavos Aušrinė - TK Kaunas- VDU

Balandžio 2 d. Dėl 3-4v. 11.00 val. Svaja- Viktorija-LSU- VU

Balandžio 2 d. Dėl 1-2v. 14.00 val. Jonavos Aušrinė- TK Kaunas-VDU  

Teksto autorius - Kęstutis Putelis

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: