Birželio 22 d. vyko Respublikinė bendrojo lavinimo mokyklų mokytojų gerosios patirties sklaidos konferencija ,,Pamokos, iššūkiai, sėkmės“. Konferenciją organizavo Jonavos „Neries“ pagrindinės mokyklos Metodinė taryba (pirmininkė V. Rimkevičienė). Tai tradicinė veikla, kuri pradėta 2011 metais. Jos tikslas – pasidalinti gerąja patirtimi. Šiais metais konferencija buvo kitokia, nes vyko nuotoliniu būdu ir joje dalyvavo Ukmergės „Šilo“ progimnazijos bendruomenė. Mokyklos bendradarbiauja dvejus metus. Pranešimus rengė ir skaitė abiejų mokyklų pedagogai.

Konferencijos dalyvius pasveikino Jonavos „Neries“ pagrindinės mokyklos direktorė V. Guščiuvienė ir Ukmergės „Šilo“ progimnazijos direktorius D. Kaplūnas. Jie priminė, kad mokytojai – neišsenkantys energijos šaltiniai, ir akcentavo, kad dalijimasis gerąja patirtimi augina mokyklų draugystę ir pedagogų profesionalumą.

Mokytojai aptarė priemones (elektronines mokymosi aplinkas, programas, įrankius), aktyvius mokymosi metodus (kūrybinius iššūkius, interviu, dainas, projektines veiklas, komandinį darbą ir kt.), kuriuos naudojant buvo organizuojamas sėkmingas patyriminis ir įtraukusis mokymas(is), pavyko sudominti ir motyvuoti mokinius. Pasidžiaugta įvairių gebėjimų mokinių pasiekimais, sukurtomis edukacinėmis erdvėmis, integruotomis veiklomis, kurių metu supažindinama su Jonavos miesto istorija, ugdoma meilė gimtajam kraštui (Jonavos „Neries“ pagrindinėje mokykloje vykdomas projektas „Atraski Jonavą iš naujo“). Mokyklų pedagogai dalinosi, su kokiais iššūkiais susidūrė dirbdami nuotoliniu būdu, kaip juos sekėsi įveikti.

Konferencijos pabaigoje mokyklų vadovai padėkojo ir pasidžiaugė pozityviais pranešimais juos įvertindami aukščiausiu balu. Mokytojai apibendrino, kad išgirsta ir pamatyta informacija buvo įdomi ir naudinga, skatinanti išbandyti naujus dalykus.

Inga Sadzevičienė, Jonavos „Neries“ pagrindinės mokyklos mokytoja

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: