Keturios didžiosios elektroninės bendrovės – „Alibaba“ („AliExpress“ vardu), „Amazon“, „eBay“ ir „Rakuten France“ – pasirašė įsipareigojimą, kuriuo pasižadėjo į Europos Sąjungos valstybių narių pranešimus apie pavojingus gaminius reaguoti per 2 dienas, o į pirkėjų – per 5. 

Dialogą su didžiosiomis elektroninėmis prekyvietėmis Europos Komisija pradėjo atsižvelgdama į tai, kad vartotojai internetu įsigyja vis daugiau prekių (2016 m. Eurostato duomenimis 20 proc. visų pardavimų sudarė prekyba internetu), taip pat vis dažniau pranešama apie internetu parduodamus pavojingus gaminius. 

Siekdamos užtikrinti tinkamą Europos Sąjungos vartotojų saugą internete, keturios didžiosios elektroninės bendrovės ne tik įsipareigojo greičiau reaguoti į institucijų bei pirkėjų pranešimus apie pavojingus gaminius, bet ir susipažinti su pavojingiems ne maisto produktams skirtoje Europos Sąjungos skubių pranešimų sistemoje (RAPEX) ir kituose šaltiniuose pateikiama informacija apie pavojingus gaminius, imtis dėl jų atitinkamų veiksmų, imtis priemonių, kad pašalintas pavojingas gaminys vėl nebūtų įtrauktas į prekių sąrašus ir kt. 

Pasekti didžiųjų prekyviečių pavyzdžiu bei prisijungti prie iniciatyvos Europos Komisija kviečia ir kitas internetines prekyvietes. 

 

Vartotojų konsultavimo, asmenų aptarnavimo ir komunikacijos skyrius

Taip pat skaitykite: