Po keletą mėnesių trukusio intensyvaus pasiruošimo, į tarptautinę mokymo misiją Jungtinėje Karalystėje išlydėta 5-oji Lietuvos kariuomenės mokymo grupė, kuri prisidės prie Ukrainos karių kovinio parengimo. Penkių mėnesių trukmės misijos metu instruktoriai Ukrainos ginkluotojų pajėgų kariams suteiks bazines karines žinias ir įgūdžius, reikalingus dalyvauti kovos veiksmuose. 

  

„Žinau ir tvirtai tikiu, kad padarysite viską, ką galite, perduodant savo profesionalumą ir žinias Ukrainos kariuomenės kariams. Linkiu ryžto, stiprios dvasios ir tikėjimo įveikiant atsiradusius sunkumus“, – išvykstantiems į mokymo misiją kariams linkėjo Mokomojo pulko vadas plk. ltn. Marius Kugauda. 

  

Mokymo grupės pagrindą sudaro Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomojo pulko, Generolo Adolfo Ramanausko kovinio rengimo centro, Div. gen. Stasio Raštikio Lietuvos kariuomenės mokyklos ir Dr. Jono Basanavičiaus karo medicinos tarnybos kariai. Ceremonijos metu tarptautinės mokymo grupės vadui mjr. Gintarui Striupaičiui buvo perduota Lietuvos valstybės vėliava. 

  

Lietuvos kariai Jungtinės Karalystės vadovaujamoje tarptautinėje operacijoje Ukrainos kariuomenės mokymo tikslais dalyvauja nuo 2022 m. lapkričio mėnesio. Lietuvos kariuomenės instruktoriai taip pat dalyvauja Europos Sąjungos misijoje „EUMAM Ukraine“ ir moko Ukrainos karius Lietuvoje, orientuodamiesi į jaunesniųjų vadų ir specialistų rengimą. 

Lietuvos kariuomenės inf. 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: