Senieji liftai reikalauja kur kas daugiau priežiūros, remonto, o tai padidina gyventojų išlaidas, žmonės skundžiasi dėl didesnių sąskaitų. Tačiau čia svarbu suprasti ir paminėti, kad lifto atnaujinimas, jo keitimas yra pačių gyventojų sprendimas ir tik gyventojai gali priimti sprendimą dėl lifto atnaujinimo.

Jonavoje didžiąją dalį daugiabučių namų administruojanti bendrovė „Jonavos paslaugos“ ragina gyventojus būti aktyviems, atsakingiems ir dalyvauti ataskaitiniuose daugiabučių namų susirinkimuose. Juose aptariami svarbiausi klausimai, o taip pat siūloma įtraukti lifto atnaujinimo darbus į ilgalaikius planus bei pradėti rinkti lėšas.

2023 m. per ataskaitinius susirinkimus daugiabučiuose, kuriuose yra seni ir dažnai gendantys liftai, tik trijų namų gyventojai išreiškė norą ir patvirtino ilgalaikį planą, į jį įtraukiant ir lifto atnaujinimą. Šie namai priėmė sprendimą rinkti lėšas.

Šiuo metu Jonavoje yra naujai įrengti vos 3 liftai, 5 daugiabučiai namai laukia renovacijos, kurios metu pastarieji bus pakeisti, 3 namai kaupia lėšas lifto atnaujinimui bei 2 liftai yra išjungti dėl nebetinkamo jų veikimo. Ką daryti, kad taip neatsitiktų ir jūsų name? Specialistai atsako vieningai: atsakingai dalyvauti susirinkimuose arba surinkti parašus patiems (daugiau nei 50% visų butų savininkų) bei pristatyti juos savo namo administratoriui, patvirtinti ilgalaikį planą, kuriame būtų lifto atnaujinimo darbai, padidinti kaupiamąsias mėnesio įmokas, kurios bus skirtos šiems darbams. Tai padaryti kiekvieno namo gyventojus skatiname skubiau, nes liftai sensta, būklė blogėja, o gedimai nesibaigs.

2023 m. vieno lifto atnaujinimo kaina siekė 54 tūkst. eurų. Visa šį suma yra dalinama proporcingai, kiekvienam butui nustatytam laikotarpiui, neviršijant leistinos maksimalios kaupiamųjų lėšų mėnesio įmokos – 1,03 eur/m2/mėn., kartu su privaloma mėnesine įmoka.

Jonavoje liftų priežiūra rūpinasi VšĮ „Kėlimo įrenginių priežiūros tarnyba“, kuri atlieka planinius, dalinius arba pilnus liftų patikrinimus, nustato defektus, taip pat įvertina ar liftas gali būti toliau naudojamas. Įstaiga apžiūros aktus pateikia bendrovei „Jonavos paslaugos“ ir UAB „Kauno liftai“, su kuriais sudaryta liftų priežiūros ir remonto sutartis. Gyventojai dėl liftų gedimų tiesiogiai susisiekia su „Kauno liftais“, kurių kontaktai yra kiekviename lifte. Liftų rizikos vertinimus gyventojai gali matyti savitarnos svetainėje www.mokijonava.lt, dokumentų skiltyje.

Specialistai sako, kad atnaujinti liftus būtina, nes jie gali tapti nebeeksploatuojami, o ataskaitiniuose susirinkimuose ir šiais metais ragins gyventojus pradėti planuoti šiuos darbus.

 ,,Jonavos paslaugos" inf.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: