Vakar, rugpjūčio 18-ąją, 16 val. 10 min. Bendrajame pagalbos centre skubiosios pagalbos tarnybų ryšio numeriu 112 gautas pranešimas apie tai, kad Jonavos r. sav., Ruklos gatvėje atvira liepsna dega pastatas.

Į įvykio vietą išsiųstos gausios Jonavos PGT priešgaisrinės gelbėjimo pajėgos, taip pat informacija apie įvykį perduota Kauno greitosios medicinos pagalbos stočiai.

Kaip šiandien praneša Kauno priešgaisrinė gelbėjimo valdyba, atvykus ugniagesiams gelbėtojams, naftos perdirbimo įmonės NAPC teritorijoje degė naftos gaminių perdirbimo įranga. Gaisro metu apdegė įranga, apsilydė izoliacinė medžiaga.

Šiandien susisiekus su generaliniu UAB NAPC direktoriumi Rimantu Vaitiekunu aiškėja, kad nors ir buvo kilęs gaisras, nuostolių pavyko išvengti.

„Gamykla nedirba daugiau kaip savaitę, vyksta remonto darbai. Vakar rangovas, patyręs naftininkas ir aptarnaujantis Mažeikių naftą, valė įrengimus ir, matyt, kažkas nepavyko, gal trumpas sujungimas ir truputį užsidegė, bet jie labai greitai užgesino, nuostolių nėra. Šiandien mūsų darbo apsaugos komisija išvykusi į įvykio vietą aiškinsis, atliks tyrimą, kas nutiko ir pateiks išvadas“,- kalbėjo  generalinis UAB NAPC direktorius Rimantas Vaitiekūnas.

Šiuo metu Jonavoje, Ruklos gatvėje esanti UAB NAPC modernizuojama, daromi pakeitimai, siekiama gauti Taršos integruotos prevencijos ir kontrolės (TIPK) leidimus atliekų perdirbimui.

Ar dujų dvokas mieste ir apylinkėse susijęs su nelaime?

Kaip esame rašę anksčiau, neseniai buvo gauta daugybė pranešimų apie Jonavoje juntamą nemalonų kvapą, kurį žmonės įvardijo kaip dujų smarvę. (Plačiau apie tai ČIA). Jonaviečiai eilę metų kentė panašius kvapus, kurie sklisdavo iš šiuo metu apjungiamų įmonių UAB "JUMPS" ir UAB "NAPC", tad po kilusio gaisro į redakciją paskambinę skaitytojai pažėrė įtarimų - ar ši nelaimė nebus susijusi ir su dujų smarve.

„Mus kelis kartus tikrino aplinkosaugininkai, bet juk šiuo metu nedirbam, visi įrenginiai hermetiškai uždaryti, visas dujas surenkam, kuomet dirbam, o šiuo metu ten nieko nėra. Nors dabar vėl peržiūrėsim sistemą, viską tvarkysim, jei kas nors yra, todėl ir darom profilaktikas“, - tvirtino generalinis direktorius bei pridūrė, jog lauks darbo saugos komisijos išvadų dėl incidento.  

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: