Praėjusį savaitgalį tiek portalo jonavoszinios.lt redakciją, tiek pagalbos tarnybas pasiekė daugybė pranešimų apie Jonavoje juntamą nemalonų kvapą, kurį žmonės įvardijo kaip dujų smarvę.

Anot bendrojo pagalbos centro, dėl to rugpjūčio 14 d. sistemoje užregistruoti 8 pranešimai iš Joninių, Sodų, Klaipėdos, Chemikų, Kauno gatvių.

,,Informacija buvo perduota visoms skubiosios pagalbos tarnyboms (priešgaisrinei gelbėjimo tarnybai, greitajai medicinos pagalbos tarnybai, policijai, aplinkosaugai) ir taip pat avarinei dujų tarnybai", - teigia BPC. 

Kaip matyti iš Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos skelbiamos įvykių suvestinės,  po gautų pranešimų rugpjūčio 14-ąją dieną ugniagesiai gelbėtojai lankėsi visose minimose gatvėse.  Atvykę į nurodytas vietas jie atliko žvalgybą ir patvirtino, kad neaiškios kilmės kvapas išties juntamas, tačiau jokio šaltinio, galinčio sukelti žalą žmonėms, nenustatyta.

Kadangi jonaviečiai eilę metų kentė panašius kvapus, kurie sklisdavo iš UAB "JUMPS" ir UAB "NAPC", jų žvilgsniai vėl krypsta į jas - spėliojama, kad nemaloni smarvė sklinda būtent dėl jų vykdomų darbų.

Visgi, to nei patvirtinti, nei paneigti, bent jau kol kas negalima - portalas jonavoszinios.lt pateikė užklausas dėl galimo kvapų šaltinio Aplinkos apsaugos departamentui bei kitoms tarnyboms, tačiau atsakymų, kurie leistų daryti išvadas, dar nesulaukė.

Kvapų kontrolę vykdantis Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC), savo ruožtu, paaiškino, kad NVSC nėra gavęs Jonavos gyventojų skundų dėl aplinkos ore jaučiamų  nebūdingų kvapų.

,,Informacijos iš kitų institucijų apie įvykius, galėjusius nulemti kvapo atsiradimą, taip pat nesame gavę", - nurodė NVSC.

Kaip matyti, kol kas jokių paaiškinimų dėl gyventojus kankinančios smarvės - nematyti. Gavus naujų duomenų, iškart informuosime.

 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: