„Dažnai visuomenėje susiduriama su dviem kraštutinumais: benamių baime, vengimu ar net jų kriminalizavimu, arba atvirkščiai, labai humaniškais jausmais – užuojauta ir gailesčiu, pamirštant jį kaip asmenį, turintį savigarbą, orumą bei trokštantį supratimo. Dažnai benamiai asmenys yra kaltinami tokio gyvenimo būdo sąmoningu pasirinkimu, aš šį kaltinimą norėčiau paneigti. Sutikusi gana skirtingų žmonių su labai įvairiomis istorijomis, vienu svarbiausių benamystės rizikos vardiklių išskirčiau artimų socialinių ryšių reikšmę. Bene labiausiai patirti benamystę rizikuoja tie asmenys, kurie yra praradę artimuosius, šeimos narius arba su jais nepalaiko santykių – nes, iškilus bėdai, neturi nei emocinio, nei finansinio palaikymo. Taip pat tie, kurie pasižymi silpnesniais gebėjimais spręsti iškilusius sunkumus. Neretai jie yra užaugę globos namuose ar nesaugiose šeimose,“ – sako VDU socialinių mokslų daktarė R. Indriliūnaitė, prieš keletą metų apsigynusi disertaciją tema „Benamystė Lietuvoje: nakvynės namų gyventojų (iš)gyvenimo praktikos“. Didžioji dalis Jonavos nakvynės namų gyventojų jau neturi socialinių ryšių, neturi artimųjų. Ir todėl jų vienintele užuovėja lieka Nakvynės namai. Tačiau ir Nakvynės namuose vyksta gyvenimas, ateina ir Kalėdos, ir Naujieji metai.

Jonavos nakvynės namų administracija ir darbuotojai nuoširdžiausiai dėkoja Lietavos pagrindinės mokyklos bendruomenei už kalėdines dovanas šių namų gyventojams. Čia gyvenantys žmonės turi spalvingas, sudėtingas istorijas. Gyvenimo kelias iki patekimo į Nakvynės namus dažnai nėra teigiamas pavyzdys, kuriuo reikėtų sekti ar didžiuotis. Tačiau visada džiaugiamės tais gyventojais, kurie jautrūs kitiems, kurie nori keisti savo aplinką, gyvenimo būdą ir keistis patys. Nesitikėjome tokio Lietavos pagrindinės mokyklos bendruomenės gerumo ir dosnumo dovanojant šiltas pirštines, kojines, kepures, maisto produktus, vaikų piešinius. Lietavos pagrindinės mokyklos moksleiviai ne pirmus metus remia Nakvynės namų bendruomenę. Nuoširdžiai dėkojame vaikams ir jų tėvams, mokytojams už gerumą.

Tarpušventyje pasveikinti Namų gyventojų  atvyko Seimo nario E. Sabučio padėjėja Audronė Bagdonavičienė, Jonavos rajono savivaldybės mero pavaduotoja Birutė Gailienė, Jonavos dekanato Caritas vadovė Stanislava Daubarienė, kaimyninių namų bendruomenės gyventojos Loreta Baubienė ir Olga Traskauskienė. Dėkojame visiems.

Iš tiesų maži dalykai kitam gali atnešti didelį džiaugsmą! Dėkojame, kad dalinatės savo širdžių šiluma ir linkime – būkite sveiki!

 

Jonavos nakvynės namų informacija

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: