Kontrabandos priedanga gali tapti ir saulės elektrinių elementai. Klaipėdoje dar praėjusią savaitę jūriniame konteineryje muitininkai aptiko šimtus dėžių su nelegaliomis cigaretėmis. Rūkalai (apie 400 tūkst. pakelių cigarečių) rasti rentgenu patikrinus į Lenkiją tranzitu gabentą saulės modulių krovinį.

Iš Pietų Korėjos atplukdytą jūrinį konteinerį, kuriame turėjo būti saulės modulių siunta, gabenta į Lenkiją, Klaipėdos teritorinės muitinės ir Mobiliųjų grupių posto pareigūnai rentgeno kontrolės sistema patikrino dar lapkričio 24 d.

Ši siunta patikrinimui buvo atrinkta muitinės analitikų, įvertinus vadinamąjį rizikos profilį: veiksnių visumą, leidžiančią įtarti, jog būtent šiuo maršrutu gabenama kontrabanda.

Pareigūnų įtarimai pasitvirtino – patikros metu nustatyta, kad saulės modulių tėra 124 vnt. – viena eilė, kuri buvo sukrauta prie pat durų. Šitaip nuo apžiūros maskuotas tikrasis – nelegalus krovinys, dėžės su rūkalais, kuriomis buvo užpildyta likusi konteinerio dalis.

Iš viso rastos 802 dėžės (401 017 pakelių) cigarečių „Ashima Ruby“ ir „Ashima Blue“ be banderolių. Rūkalų kilmės šalis gali būti Kinija, jų vertė su privalomais sumokėti mokesčiais – 1,495 mln. eurų.

Pareigūnai sulaikė krovinį ir nelegalias cigaretes, Muitinės kriminalinės tarnybos (MKT) Klaipėdos skyriuje pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl kontrabandos. Tyrimui vadovauja Klaipėdos apygardos prokuratūros prokurorai.

LR Muitinės inf. 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: