Šeštadienį jonavietis Aurimas Šleževičius nutarė patikrinti, kaip atrodo Joninių tvenkinio dugnas po betoninio baseino griovimo darbų. Profesionaliu naru save pristatantis Aurimas paviešino ir video medžiagą, kurioje matosi, kad po vandeniu apstu betono su kyšančiomis armatūromis atliekų.

A. Šleževičius pasakoja, kad nėrė būtent toje teritorijoje, kurioje buvo išgriautas baseinas. Kompiuteris rodė iki 2,7 metro panėrimo gylį, o armatūros aptiktos apie 1-2 metrų gylyje.

Viešoje socialinių tinklų erdvėje buvo paskleista žinia, jog neva tvenkinio dugnas jau išvalytas, tačiau oficialiai nuolat buvo skelbiama, kad Joninių tvenkinys vis dar žvalgomas, o dugnas dar yra valomas ir vandens pramogų mylėtojai raginami nesimaudyti.

Apie tai byloja ir Joninių tvenkinio krante pastatytos informacinės lentelės su užrašu „Maudytis draudžiama“, taip pat buvusi betoninio baseino teritorija aptverta Stop juosta. Beje, perspėjamieji ženklai neaišku kieno sugandinti: viena lentelė su užrašu – jau nulaužta, o Stop juosta – nuplėšta.

Pasak Aurimo, kol šios teritorijos neaptvers, kaip statybvietės,  žmonės maudysis ir toliau, o perspėjantys ženklai, kad maudytis draudžiama, jiems negalioja.

Reaguojant į galimą pavojų besimaudantiems žmonėms, gyventojai dar kartą perspėjami, kad Joninių tvenkinio dugnas VIS DAR VALOMAS. Pavojingų liekanų ištraukimas iš vandens DAR VYKDOMAS.

Kaip sako Jonavos miesto seniūnijos seniūnė Eglė Pinkevičienė, dugno valymą atlieka ta pati įmonė, griovusi betoninį vandens baseiną. Šiuos darbus įmonė atlieka neatlygintinai. Seniūnija taria nuoširdų ačiū, kad Joninių tvenkinio dugną, savo laisvo laiko metu, žvalgo ir valo narai savanoriai.

Atkreipiamas Joninių tvenkinio lankytojų dėmesys, jog neignoruotumėte perspėjimo lentelių su užrašu „Maudytis draudžiama“, neplėštumėte Stop juostų.

Seniūnija neatmeta galimybės, jog nepavykus išvalyti tvenkinio dugno, bus rengiamas projektas ir kitais metais tvenkinio dugnas bus valomas išleidus visą vandenį.  

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: