Lietuvos geologijos tarnyba (LGT) primena, kad 2025 m. balandžio 30-ąją baigs galioti Lietuvos Respublikos gėlo požeminio vandens gavybos gręžinių įteisinimo laikinasis įstatymas. Todėl, siekiant užtikrinti sklandų ir sėkmingą šio proceso įgyvendinimą, savivaldybėms ir seniūnijoms rengiamos konsultacijos.

Lietuvos geologijos tarnybos specialistai klausimų dėl gręžinių įteisinimo kasdien gauna bendruoju konsultacijų telefonu +370 670 73333, bet pasitikslinti informaciją prireikia ir savivaldybėms bei seniūnijoms. Taigi tam, kad rūpimus klausimus vienu metu išsiaiškintų kuo daugiau jų darbuotojų, LGT nuotoliniu būdu teikia nemokamas konsultacijas ir metodinę pagalbą.

Visus gėlo požeminio vandens gręžinius privaloma registruoti Žemės gelmių registre (ŽGR) ir svarbu tai, kad pagal laikinąją gręžinių įteisinimo tvarką gręžinių savininkams nenustatomos jokios naujos pareigos ir negresia jokios sankcijos.

Informacija apie gręžinių įteisinimą, paskelbta LGT interneto svetainėje, nuolat atnaujinama ir papildoma atsižvelgiant į dažniausiai užduodamus klausimus. Taip pat, kad būtų patogiau, pagrindinė informacija pagal temas pateikiama skrajutėse – jose nurodyta, ką ir kokia tvarka reikia padaryti, kokius dokumentus ir kam pateikti. Paspaudę ant nuotraukos, galėsite parsisiųsti atnaujintą brošiūrą.

Gręžinių registravimas.png

Pagrindinės nuorodos:

Kaip įteisinti individualaus apsirūpinimo gręžinį?

Kaip įteisinti sodų bendrijose bendrai naudojamus gręžinius

Kaip įteisinti gręžinį, kai reikia leidimo naudoti požeminio vandens išteklius

Ką daryti, kai gręžinys bešeimininkis?

Mums svarbi Jūsų nuomonė, todėl kviečiame įvertinti aptarnavimo kokybę. Vertinimo anketą rasite čia. 

Kilus klausimų, kreipkitės į LGT el. paštu info@lgt.lt arba tel. +370 670 733 33.

Lietuvos geologijos tarnybos informacija

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: