Noriu pasidalinti savo patirtimi, kuri, galbūt, atskleidžia koronaviruso pandemijos valdymo spragas, galbūt tik patvirtina, kad gpasas.lt ir esveikata.lt visiškas „feikas“ bei nieko tarpusavyje neturinčios ir nesąveikajaunčios sistemos. Šia istorija nusprendžiau pasidalinti tik dabar, kuomet jau sustabdytas galimybių paso naudojimas, tačiau tai nereiškia, kad jo galiojimas nesugrįš.

O buvo taip: jonaviečiui, mano vyrui 2021 m. gegužės 28 d. baigėsi koronaviruso liga ir izoliacijos terminas, nes šeimos gydytoja telefonu pasakė, kad jis pasveiko. Kaip ir viskas OK, žmogus pasveiko, nebejautė  simptomų, gerai jautėsi. Ir pagal tuomet galiojančius nutarimus jam skiriamas galimybių pasas 210 dienų po ligos.

Bet va kas įdomiausia. Nesuprasi, kaip jie (Vyriausybė, Sveikatos ministerija, Bilotaitė ar dar kažkas) skaičiavo tas 210 dienų. Jonaviečiui gpasas.lt sistemoje pagal reikiamybę   buvo atnaujinamas. Besibaigiant jo galiojimui, gruodžio 8 d., ir apytiksliai paskaičiavus tas 210 dienų, asmuo  gruodžio 6 d. pasidarė kraujo tyrimus dėl antikūnų kiekio kraujyje, tam, kad pratęsti galimybių pasą, jei dar yra antikūnų. Porą dienų nesulaukus atsakymo, nuo gruodžio 6 d. ryto iki gruodžio 8 –osios vakaro, jonavietis prisijungė gpasas.lt sistemoje ir sėkmingai pratęsė jo galiojimą iki gruodžio 25-osios. O kas keisčiausia, gruodžio 9-osios rytą, asmuo gauna atsakymą per esveikata.lt, kad jis neturi antikūnų!!!! Tiksliau turi, bet ne tiek, kiek reikia gauti galimybių pasui.

Tai kaip suprasti milijonus kainuojančias sistemas gpasas.lt ir esveikata.lt? Jos tarpusavyje nesąveikauja? Kaip galima asmeniui pratęsti galimybių paso galiojimą po ligos, kai jis neturi antikūnų? Kaip aš suprantu, tai nesvarbu, ar  asmuo skiepijosi, ar persirgo, bet jei jis neturi antikūnų, jo galimybių pasas neturėtų būti pratęstas.  Ir atvirkščiai – nesvarbu skiepas ar persirgimas , bet galimybių pasas turi būti, jei yra antikūnų.

Šios abi sistemos gpasas.lt ir esveikata.lt yra visiškas „feikas“ ir galimai tik mulkina visuomenę. Jei turi galimybių pasą, bet nesi imunizuotas, ta prasme, nesi skiepytas, neturi antikūnų, kaip  mano aprašytas jonavietis, vadinasi, gali nešioti apkratą pats to nežinodamas! Ir jam testuotis nereikia, ir į darbą galima eiti.

Ir dar kas keista. Vėliau nuvykus į kitą, privačią kliniką ir atlikus antikūnų tyrimą, rastas dar mažesnis jų kiekis, nei buvo anksčiau, kai neišdavė galimybių paso, tačiau pagal klinikos atsiųstus rezultatus, jonaviečiui galimybių pasas buvo vėl išduotas.  

Tai pabaigai mano išvada tokia – „valdžios viršūnėlės“ nežino ką daro, nežino, kas vyksta, o tie visi ribojimai, pandemijos valdymas, mano galva, yra didelis, didelis, didžiausias melo ir nesusitvarkymo chaosas, kuris  mums visiems jau ....

Ir pagaliau, kai jau turbūt ištaškė milijonus, o gal ir daugiau eurų, džiaugiuosi, kad tą nesusipratimą - galimybių pasą - atšaukė.

Dovilė

Tai yra subjektyvi skaitytojos nuomonė, kuri nebūtinai sutampa su jonavoszinios.lt redakcijos pozicija

Norite pasidalinti savo istorija? Ją galite siųsti ČIA arba jonavoszinios@gmail.com

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: