Šių metų kovo mėnesį pradėti Pėsčiųjų ir dviratininkų tako paprastojo remonto darbai valstybinės reikšmės magistralinio kelio A6 Kaunas-Zarasai-Daugpilis ruože nuo 33,848 iki 34,123 km taip ir stūkso nebaigti.

„Dar pavasarį džiaugiausi, kad pagaliau sutvarkys baisiąją dviračių tako atkarpą netoli „Achemos“, tačiau darbus pradėjo, išrausė žemes, aptvėrė teritoriją ir jau kurį laiką nei darbų užbaigimo, nei darbininkų nebematau. Kas atsitiko? Ar taip ir paliks šią teritoriją?“, - teiravosi paspirtukininkas Egidijus.

Kitas dviračių sporto entuziastas Povilas tvirtino, kad šioje atkarpoje jau senokai nebemato vykstančių darbų: „Važiuoji, važiuoji ir še tau – prieš nosį tvora, draudžiamieji ženklai ir stūksančios žemės. Toks kaip kliūčių ruožas, visą malonumą sugadina“.

Dar 2018 metais Jonavos rajono savivaldybė ėmėsi projekto „Dviračių tako nuo Taurostos parko iki magistralinio kelio A6 Kaunas-Zarasai-Daugpilis tilto trišalės sankryžos Jonavos mieste statyba“. Dviratininkai ir pėstieji džiaugiasi beveik 2 km. ilgio dviračių taku, vedančiu nuo Taurostos parko link „Achemos“ gamyklos. Tačiau tą džiaugsmą iš dalies temdė VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcijai (LAKD) priklausanti nesutvarkyta tako atkarpos dalis, kuri, kaip minėta aukščiau, pradėta tvarkyti š.m. kovą. Kodėl sustojo tvarkymo darbai, pasiteiravome LAKD.

„Atsakydami į Jūsų užklausą informuojame, kad šį pavasarį dėl itin lietingo periodo ir esamų molingų sankasos gruntų, buvo neįmanoma tinkamai atlikti darbų, todėl buvo nuspręsta esamą sankasą drenuoti ir džiovinti. Tačiau orai ir vėl tam buvo ne palankūs. Tad buvo priimtas sprendimas tvirtinti sankasą.

Šiuo metu rangovas papildomai stiprina sankasą ir liepos 5 d. žada atlikti pakartotinius kontrolinius bandymus. Jei šis būdas – tvirtos sankasos – pasiteisins, darbai šiame objekte pajudės sparčiau“, - atsako LAKD Tarptautinių ryšių ir komunikacijos skyriaus vadybininkas Evaldas Tamariūnas.

 

 

Portalo jonavoszinios.lt informaciją skelbti, atgaminti, atkurti, reprodukuoti ar kitaip plagijuoti kitose visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose, be raštiško ar žodinio UAB "Jonavos žinios" sutikimo draudžiama. Visos teisės saugomos.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: