LR Seimo narys Eugenijus Sabutis siūlo tobulinti Vyriausybės teikiamą Motorinių transporto priemonių registracijos mokesčio įstatymo projektą ir numatyti, kad surenkamos pajamos iš automobilių taršos mokesčio būtų skirtos degraduojančiam kelių tinklui tvarkyti. Toks siūlymas trečiadienį registruotas Seimo posėdžių sekretoriate.

Pasak E. Sabučio, kelių sektorius dėl nepakankamo finansavimo drastiškai blogėja kasmet, todėl privaloma ieškoti papildomų lėšų.

„Premjerė nuolat pabrėžia, kad norint didinti lėšas keliams, reikia rasti papildomų įplaukų. Šiandien Vyriausybei ir parodome papildomas pajamas, kurias galima nukreipti į kelių tinklą“, – pastebi parlamentaras.

Seimo nario teigimu, pritarus pasiūlymui, kelių biudžetas galėtų pasipildyti 30 mln. eurų kasmet.

„Kalbame apie stabilų ir tvarų pajamų iš šio mokesčio surinkimą. Ši suma iš dalies leis amortizuoti trejus metus besitęsiantį Vyriausybės delsimą skirti didesnį finansavimą keliams“, – pabrėžia E. Sabutis.

Jeigu artimiausiu metu į kelių finansavimą nebus įlieta žymesnio piniginių lėšų srauto, E. Sabučio nuomone, galima sulaukti itin skaudžių padarinių. Ekspertai, pasak jo, jau nebevyniodami žodžių į vatą sako, kad kelių tinklas kelia tiesioginį pavojų žmonėms ir nebeužtikrina eismo saugomo. 

„Tokia finansavimo politika, kurią vykdo Vyriausybė, yra tiesus kelias į dar gilesnę prarają. Problemos kaupiasi, jos niekur nedingsta, kelių infrastruktūra toliau nyksta akyse. Vėliau kapitališkai tvarkyti kelius kainuos daug brangiau, šis sektorius reikalaus milijardinių investicijų“, – pažymi politikas.

Pagal lrs.lt inf.

Tai nėra politinė reklama. Tai neatlygintinai skleidžiamas įprastinio pobūdžio informacinis pranešimas turintis valstybės politiko komentarus/nuomones/požiūrius.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: