Ekonomikos komitetas gruodžio 13 d. posėdyje svarstė siūlymą įstatymu reglamentuoti transporto priemonių greičio matavimo priemonių – greičio matuoklių įrengimo keliuose tvarką. Komiteto pirmininkas Kazys Starkevičius pažymėjo, kad dabar esanti praktika yra ydinga, nes visus su greičio matuokliais susijusius klausimus – jų parinkimą, kiekį, išdėstymą, įrengimą, priežiūrą, kontrolę ir kt. – sprendžia viena ir ta pati institucija (Lietuvos automobilių kelių direkcija). Todėl Seimo nariai inicijavo atitinkamus Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo pakeitimus, kuriais siūloma detalizuoti greičio matuoklių įrengimo keliuose tvarką. Komiteto nuomone, pastaraisiais metais kilęs greičio matuoklių įrengimo keliuose bumas nėra vienintelė, pirmoji ir neatidėliotina priemonė, siekiant užtikrinti saugų eismą keliuose.

Įstatymo projekto svarstymo komitete metu Seimo nariai buvo informuoti, kad, atsižvelgiant į Seimo narių iniciatyvą įstatymu nustatyti greičio matuoklių įrengimo tvarką, buvo sustabdyti visi greičio matuoklių pirkimo konkursai, kuriems įgyvendinti buvo skirti du mln. eurų. Taip pat komiteto nariai buvo informuoti apie tai, kad bus tikslinama ir tobulinama greičio matuoklių įrengimo tvarka.

Po komiteto posėdyje įvykusių diskusijų tarp komiteto narių, Susisiekimo ministerijos, Lietuvos automobilių kelių direkcijos atstovų komitetas bendru sutarimu pritarė įstatymo pakeitimams, nustatantiems greičio matuoklių įrengimo tvarką. 

Seimo kanceliarijos Ekonomikos komiteto biuro inf. 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: