Prieš kelias savaites Prahoje (Čekija) vyko 25-as National Amateur Body-Builders’ Association (NABBA) Europos čempionatas. Jame Lietuvą atstovavo ir jonavietė Leta Dagilytė, pelniusi vicečempionės titulą. Šiais metais pirmą kartą ant kūno rengybos varžybų scenos užlipusi mergina neslepia, kad toks įvertinimas - džiugina, tačiau čia pat prisimena ir apie sunkų, ašarų bei pykčio proveržių pareikalavusį darbą. Nepaisant to, jonavietė toliau meta sau iššūkius - praėjusį savaitgalį ji dalyvavo štangos spaudimo varžybose.


Svajojo seniai


,,Būtent apie pasirodymą ant scenos, rodant kūno proporcijas, svajojau jau seniai, tačiau sudalyvauti varžybose nusprendžiau 2020-aisiais. Tuomet, kovo mėnesį, pradėjau pasiruošimą. Visgi, varžybos buvo atšauktos likus vos kelioms savaitėms iki jų dėl karantino.


Tai labai nuliūdino, bet praėjus beveik dvejiems metams, vėl atsirado noras išbandyti save.

Pradėjau ruoštis ir šį rudenį ne kartą užlipau ant scenos", - paklausta apie pasiryžimą susirungti su kitomis, išpuoselėtu kūnu pasigirti galinčiomis sportininkėmis, pasakojo L. Dagilytė.


Dvi varžybos - trys prizinės vietos


Pirmosios varžybos, kuriose jonavietė dalyvavo kaip fitneso atstovė, vyko spalio 16-ą dieną Kupiškyje. Čia ji užėmė dvi trečias vietas.


,,Buvau nedrąsi ir  nepakankamai išryškinusi kūną, bet labai laiminga, kad pasiekiau savo tikslą - užlipti ant scenos.


Tiesa, tuomet dar ,,taupiau save" svarbiausioms varžyboms - Europos čempionatui, kuris vyko Prahoje. Čia savo kategorijoje iškovojau antrąją vietą ir tapau vicečempione", - džiaugėsi sportininkė.


Verkė iš džiaugsmo


Mergina neslepia, kad pelnyti titulai viršijo net jos pačios lūkesčius.


,,Rezultatu esu labai patenkinta. Nesitikėjau, kad jis bus toks geras. Mane tai skatina stengtis dar labiau ir kitais metais bandyti pasiekti dar aukštesnių rezultatų. 


Kalbant apie praėjusias varžybas, man buvo svarbiausia pasirodyti scenoje, atidavus tam visą save.


Galiu pasakyti, kad po visko verkiau iš laimės bei dėkingumo visiems, kas palaikė ir tikėjo manimi.


Viskas atrodė lyg sapnas su daugybę nuostabių emocijų", - kalbėjo L. Dagilytė.

Sunkus periodas


Nors šiandien klausantis jonavietės pasakojimo sunku nepastebėti, kad nuo jos veido nedingsta šypsena,  ji atvira - pasiruošimo laikotarpiu būta visko. 


,,Sunkumų tikrai netrūko. Ruošiantis išgyvenau sudėtingiausią savo gyvenimo laikotarpį tiek emociškai, tiek fiziškai. Buvo ir ašarų, ir nevilties akimirkų, daug vidinių lūžių, priekaištų sau, pykčio proveržių. 


Sunkiausia laikytis griežto mitybos plano ir nuolat palaikyti intensyvias treniruotes. 
Tai sportas, kai siekdamas geriausių rezultatų, jautiesi prasčiausiai.


Visgi, akimirka, kai užlipi ant scenos, atperka viską. Beviltiškumo ašaras pakeitė laimės, džiaugsmo ir dėkingumo ašaros. 


Pamenu, kad prieš pasirodymus buvau palaimoje", - kalbėjo jonavietė. 


Patenkinta savimi


Kai kalbama apie kūno rengybą, pasitaiko žmonių, kritikuojančių moteris, kurios siekia raumeningo kūno - esą tai yra ne moteriška. Ką apie tai mano pati L. Dagilytė?


,,Kas liečia išvaizdą, esu savimi be galo patenkinta. Tai yra viena iš mano savirealizacijos formų. 
Leidžiu kiekvienam atrodyti taip, kaip tik jis jaučiasi laimingas. Tą patį leidžiu ir sau pačiai (aut. past. šypsosi).


Yra posakis: ,,Silpnus visi užjaučia, o pavydą reikia užsitarnauti”. Manau, kad negatyvą skleidžia savimi nepatenkinti ir nelaimingi žmonės, tokie nėra man nei siekiamybė, nei autoritetai.


Pati nesu sulaukusi kažkokių įžeidimų, bet jei kas ir bandytų pasakyti savo kitokią nuomonę, tai liktų tik jo nuomone", - teigė L. Dagilytė.

Dalyvavo štangos spaudimo varžybos

Praėjusį savaitgalį mergina puikiai pasirodė ir štangos spaudimo varžybose. Tiesa, konkurencija pastarosiose - jai nėra svetima: mergina vos sulaukusi pilnametystės buvo pripažinta Lietuvos jaunių jėgos trikovės čempione.


,,Sportas mane lydi nuo mažų dienų. Nuolat dalyvaudavau kokiose varžybose: virvės traukime, rankų lenkime, bėgime ir panašiai.


Rimčiau sportuoti pradėjau 17-kos, o 18 jau laimėjau trikovės čempionatą. Tai skatino mane nesustoti.


Sportuodama jėgos sportą priaugau nemažai raumenų masės. Ji taip pat buvo geras pamatas tam, kad galėčiau ,,skaptuoti" savo kūną fitnesui.


Jo varžybų sezonui pasibaigus, nusprendžiau sudalyvauti štangos spaudimo pakartojimams varžybose. Čia taip pat sekėsi puikiai - man pavyko iškovoti pirmąją vietą", - pasakojo jonavietė. 

L. Dagilytė Varėnoje vykusiose varžybose rungėsi svorio kategorijoje virš 76 kilogramų. Kartu su ja dalyvavo dar keli jonaviečiai, pelnę ne vieną titulą.

Susumavus visų jų rezultatus paaiškėjo, kad jiems skirta pirma vieta ir komandinėje įskaitoje.


Jaučia dėkingumą


Iš kur mergina semiasi motyvacijos?


,,Didžiausia motyvacija man visada buvo siekis būti geresne savo pačios versija ir pavyzdžiu, kuris neštų mintį, kad jei galiu aš, gali ir tu.


Visada jaučiu dėkingumą už tai, kad esu sveika, gyva, galiu save realizuoti, patirti gyvenimą. Padėti kitiems ir motyvuoti - mano gyvenimo variklis ", - teigė L. Dagilytė.


Be to, kad šių metų merginos planuose - bent keli Lietuvos štangos spaudimo čempionatai, ji ketina ruoštis ir kitą rudenį vyksiančioms fitneso varžyboms.


Tie, kurie domisi L. Dagilytės veikla sporte, jos pasiruošimo kelią gali stebėti ,,Instagram" paskyroje @leta.dag.

Teksto autorė Jovita Stanevičiūtė

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: