Anot ministrės, Jungtinių Amerikos Valstijų lyderystė koordinuojant tarptautines sankcijas agresorėms ir telkiant finansinę paramą Ukrainai, yra įkvepianti ir Europą nepasiduoti karo nuovargiui.

„Negalime pasyviai stebėti rusijos agresijos Ukrainoje. Su Vakarų partneriais turime ir toliau stiprinti tarptautines sankcijas, apimant daugiau ekonomikos sektorių ir plačiau – finansų sektorių. Susitelkus būtina mobilizuoti lėšas, kurios padėtų Ukrainai ir toliau sėkmingai gintis nuo agresorės. Taip pat reikia priimti sprendimus, kurie mažintų rusijos biudžeto pajamas ir galimybes vykdyti karinius veiksmus – šiuo atžvilgiu itin svarbi rusiškos naftos kainos apribojimo iniciatyva, kurioje lyderiauja JAV“, – pažymėjo finansų ministrė G. Skaistė.


Susitikime ministrė taip pat akcentavo ir plataus masto finansinės ir humanitarinės pagalbos Ukrainai poreikį, atliepiant tiek trumpojo, tiek ir ilgesniojo laikotarpio šalies atstatymo poreikius.

„Glaudus Vakarų partnerių bendradarbiavimas ir veiksmų koordinavimas yra būtina sąlyga efektyviai padėti Ukrainai. Strategiškai vertinant Ukrainos perspektyvą tapti viena iš Europos Sąjungos narių, privalome sukurti vieningą veikiančią platformą, kuri apjungtų visus donorus. Be to, turime panaudoti ir įšaldytą rusijos turtą, kuriuo ilgalaikėje perspektyvoje galėtų būti kompensuojama už karo nuostolius Ukrainai“, – sakė ministrė Gintarė Skaistė.

JAV Iždo sekretorės pavaduotojas Wally Adeyemo yra antrasis Departamento vadovaujantis pareigūnas ir vykdomasis vadovas. Jis vadovauja Iždo nacionalinio saugumo, ekonominės nelygybės ir su pandemija susijusio ekonomikos atkūrimo darbams.

Kviečiame susipažinti ir su JAV Iždo departamento oficialiu pranešimu čia:
https://home.treasury.gov/news/press-releases/jy1025

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: