Rugsėjo 18-19 dienomis Survilų sodybos diskgolfo parke (Jonavos raj.) vyko 2021 m. Lietuvos diskgolfo taurės finalinis etapas. Iš viso sezoną sudarė net 7 etapai ir tai buvo ilgiausias taurės sezonas Lietuvos diskgolfo istorijoje.


Paskutiniame etape iš viso dalyvavo 92 žaidėjai, o bendroje įskaitoje nors vieną etapą įveikė 173 skirtingi diskgolfo žaidėjai iš visos Lietuvos. Šių metų sezone kovos vyko šešiuose skirtinguose divizionuose.


Finalinis etapas suteikė daug emocijų, o kovos vyko iki pat paskutinių metimų. Atvirame divizione Gabrielius Gricius iškovojo trečiąją sezono pergalę ir vos 2 taškais pelnė nugalėtojo titulą, tuo pačiu užsitikrinęs ir bendros taurės įskaitos čempiono titulą. Antroje vietoje likęs Aurelijus Zinkevičius paskutiniame etape tik po paskutinių metimų prarado galimybę kovoti dėl nugalėtojo titulo. Trečioje bendros įskaitos vietoje liko du kartus taurę laimėjęs Mindaugas Pošius. G.Griciui tai buvo antra laimėta Lietuvos diskgolfo taurė (pirma pergalė buvo 2019 m.). Visi trys prizininkai atstovauja DiscCity komandą, ir lieka vieninteliais bent kartą laimėjusiais Lietuvos diskgolfo taurę.


Moterų įskaitos nugalėtoja užtikrintai tapo Mireta Jurgelevičiūtė, per 7 etapus pelniusi net 5 pergales. 9 taškais nuo nugalėtojos atsiliko Oksana Žukauskienė iš Klaipėdos, o trečia liko vilnietė Karolina Benkunska. Beje, dėl trečiosios vietos Karolinai teko papildomai peržaisti su Loreta Simute iš Klaipėdos. Taurės laimėtoja M. Jurgelevičiūtė (DiscCity komanda) laimėjo penktą sezoną iš eilės, ir lieka vienintele taurės savininke moterų kategorijoje.


Jaunimo iki 18 metų divizione pirmą kartą čempionu tapo Andrius Patruševas iš Jonavos rajono. Andrius pelnė tris pergales sezone ir jam užteko surinktų taškų čempiono titulo užsitikrinimui. Antras liko Ignas Vasilevičius, trečias – Vėjas Ūselis. Pastarasis surinko tiek pat taškų kaip ir Titas Kartanas, tačiau trečioji vieta Vėjui atiteko po peržaidimo.


Meistrų (vyresnių nei 40 m.) grupėje antrus metus iš eilės nugalėtoju tapo Miroslavas Jurgelevičius iš Jonavos rajono. Miroslavas buvo stabilus viso sezono metu ir pelnė net 4 pergales, to užteko pergalei divizione. Antroje vietoje liko Tadas Ūselis, kuris 10 taškų aplenkė trečioje vietoje likusį Darių Gricių.


Šiame sezone debiutavo dvi naujos įskaitos – moterų meistrių (virš 40 m. amžiaus) ir vyrų didmeistrių (virš 50 m.).


Pirmąja moterų meistrių taurės įskaitos nugalėtoja tapo panevėžietė Danguolė Kriaučiūnienė. Sezono metu ji pelnė 2 pergalės ir dar 3 kartus užėmė antrą vietą. Vos 2 taškais nuo Danguolės atsiliko ir antrąją vietą pelnė Daiva Pranukevičienė iš Elektrėnų. Trečioje vietoje liko Elvyra Strelkauskienė iš Jonavos rajono.


Didmeistrių grupėje su 3 sezono pergalėmis čempionu tapo Gediminas Kriauza iš Anykščių rajono. Antras liko gargždiškis Antanas Stonkus, o dėl trečiosios vietos peržaisti teko Vyčiui Kulikauskui ir Vaidui Mitkevičiui. Po papildomų krepšių trečią vietą užėmė V. Mitkevičius.


Lietuvos diskgolfo federacija džiaugiasi rekordiniu taurės sezonu tiek pagal žaidėjų, tiek pagal parkų skaičių ir dėkoja visiems žaidėjams bei kiekvieno etapo organizatoriams.

Lietuvos diskgolfo federacijos prezidentas
Mykolas Krasnickas

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: