Gamta jau pasipuošė rudens spalvomis, o Šveicarijos progimnaziją puošia Jonavos Visuomenės sveikatos specialistės Irenos Pratkelienės fotografijų paroda. Eksponuojamos nuotraukos stebina meniškumu, gebėjimu pamatyti spalvas ir formas, sustabdyti laiko akimirką.

Paklausus apie šią saviraiškos formą, Irena prisimena, kad pomėgis fotografuoti atsirado maždaug prieš penkiolika metų, nes visada patiko stebėti gamtą, žmones, spalvas ir detales. Pirmosios nuotraukos darytos mobiliuoju telefonu, bet dabar naudojamas profesionalus fotoaparatas suteikia daugiau galimybių užfiksuoti patikusius vaizdus ar sustabdyti įsimintiną akimirką. O tų sustabdytų akimirkų – jau apie du tūkstančius. Dalis eksponuota keliose parodose, dalis - puošia įvairių įstaigų sienas, o labiausiai palietusios širdį ir sielą fotografijos dovanojamos draugams.

Paklausta apie įsimintiniausią fotografiją, Irena pasakoja apie nepaprastomis spalvomis saulėlydį pasitinkantį ežerą, kuriame tarsi veidrodyje atsispindi miškas. Kad padarytų šią nuotrauką, prie ežero teko keliauti dar prieš aušrą, užgniaužus kvapą fiksuoti spalvų žaismą, o jau po kelių akimirkų slėptis nuo vasariškos liūties.

Vienos iš mėgstamiausių Irenos nuotraukų – Pasvalio dvare nufotografuotas žirgas ir gandrai, nenutrūkstamos jungties tarp gamtos ir žmogaus simboliai, tarsi sakantys, kad viskas turi savo prasmę ir savo vietą. Pasak Irenos, fotografijose užfiksuoti obelų žiedai, vėjyje šiugždančios rugių varpos, raudonos šermukšnio uogos ar apsnigtas parko suolelis – metų ratas, kuris sukasi nesustodamas, bet dovanodamas kūrybinius atradimus ir begalinį džiaugsmą dalintis tuo su kitais.

Esame dėkingi, kad Irena šiomis akimirkomis pasidalino su mumis ir linkime įkvėpimo, naujų idėjų, įdomių patirčių ir daug džiaugsmo atnešančių kūrybos akimirkų

 

Šveicarijos progimnazijos direktorė Gražina Gečienė

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: