Jonavos rajone gali būti keičiami kai kurių gatvių pavadinimai, jeigu bus nustatyta, kad jie vis dar turi sąsajų su sovietmečiu arba Rusija – valstybe agresore.

Jonavos rajono savivaldybės meras Mindaugas Sinkevičius gavo Ukrainos ambasadoriaus Lietuvoje Petro Beshta prašymą prisijungti prie iniciatyvos pervadinti gatvių pavadinimus, jeigu šie siejasi su Rusija.

Ukrainos ambasadorius dėkoja Jonavos merui ir Lietuvos savivaldybių asociacijos prezidentui už Lietuvos delegacijos tvirtą paramą ukrainiečių tautai, pareikštą Prancūzijoje vykusiame Europos regionų ir miestų aukščiausiojo lygio susitikime.

Ambasadorius taip pat dėkoja už Lietuvos savivaldybių finansinę paramą Ukrainos miestams ir savivaldybių sprendimus nutraukti partnerystes su Rusijos ir Baltarusijos miestais.

„Maloniai prašau apsvarstyti galimybę žengti dar vieną svarbų žingsnį į priekį ir izoliuoti Rusiją su visa jos piktybine įtaka ES miestų įvairiose viešojo gyvenimo srityse, įskaitant istorinę ir kultūrinę“, - rašo ambasadorius P. Beshta.

Jonavos mero kvietimu, kitą savaitę į posėdį savivaldybėje rinksis Žymių žmonių, istorinių datų, įvykių įamžinimo ir gatvių pavadinimų suteikimo komisija.

Ši komisija, kurią sudaro Jonavos rajono istorijos mokytojų, nevyriausybinių organizacijų, viešosios bibliotekos, kultūros centro atstovai, mėgins identifikuoti galimai keistinų Jonavos rajono savivaldybės gatvių pavadinimus bei pasiūlyti toms gatvėms naujus pavadinimus.

Komisijai siūloma atsižvelgti ir į Lietuvai svarbias sukaktis ar progas:  pvz., šie metai Lietuvoje yra paskelbti Savanorystės metais, minimas Lietuvos krepšinio šimtmetis.

Jonavos r. savivaldybės inf.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: