„Žinanti ir suprantanti visuomenė – svarbiausia sąlyga siekiant sumažinti vaiko teisių pažeidimų skaičių, laiku suteikti pagalbą vaikui ir šeimai. Tardamiesi, konsultuodamiesi – veikdami kartu, tikiu, sklandžiau atstovausime vaikus, geriau suprasime jų poreikius, lengviau rasime sprendimus“, – sako Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos direktorė Ilma Skuodienė.  

Tarnybos teisininkai, psichologai bei vaiko teisių gynėjai visuomet pasirengę konsultuoti žmones jiems aktualiais su vaikais susijusiais klausimais, o gegužės 17 dieną, trečiadienį, kviečia į atvirų durų dieną. 

Vaiko teisių gynėjai pastebi, kad dažniausiai pažeidžiamos vaiko teisės yra susijusios su geriausių vaikui gyvenimo sąlygų neužtikrinimu bei dažnai tėvų skyrybų atvejais išryškėjančia problema – kliudymu vaikui bendrauti su vienu iš tėvų. Tarnybą dažnai pasiekia tėvų užklausos apie įvairius dokumentus, svarbūs su vaiko išlaikymu susiję klausimai, domina galimybės keliauti su vaiku ir kiti klausimai. Vaiko teisių gynėjai padeda šeimai sudėtingose situacijose, kai prireikia pagalbos ir vis dažniau tampa šeimų konsultantais. 

Ateikite pasitarti, konsultuotis, sužinoti  – vaiko  teisių gynėjų konsultacija gali praturtinti žinias. 

Daugiau informacijos apie konkrečioje savivaldybėje esančio Tarnybos padalinio darbo valandas ir konsultuosiančius specialistus galima sužinoti paskambinus į teritorinį skyrių. Teritorinių skyrių kontaktus rasite čia

Kilus klausimams kviečiame žmones pasikonsultuoti su vaiko teisių gynėjais skambinant nemokamu tel. 8 800 10 800, taip pat galima rašyti žinutę interneto svetainėje vaikoteises.lrv.lt esančiame pokalbių laukelyje. Pranešti apie vaiko teisių pažeidimą galima artimiausiame vaiko teisių apsaugos skyriuje, užpildant formą Tarnybos interneto svetainėje arba skambinant bendruoju pagalbos numeriu 112.

Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos inf. 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: