Pirmadienio popietę G. Nausėdos rinkimų štabo atstovai į VRK pristatė 10 bylų su parašų rinkimo lapais deklaruodami, kad juose surinko 16 538  balsavimo teisę turinčių Lietuvos Respublikos piliečių parašus.

Užbaigus popierinių parašų rinkimo lapų priėmimo procedūrą, buvo konstatuota, kad 2024 m. kovo 25 d. 15.30 val. duomenimis, VRK administruojamame elektroninių paslaugų portale www.rinkejopuslapis.lt  už Gitaną Nausėdą 21 892 rinkėjai pasirašė elektroniniu būdu.

Priėmusi parašų rinkimo lapus VRK patikrins juos per 10 dienų ir konstatuos galutinį surinktų parašų skaičių.

Šiuo metu pasirašyti dar galima už Giedrimą Jeglinską, Gintautą Kniukštą, Andrių Mazuronį, Arūną Rimkų, Valdą Tutkų, Eduardą Vaitkų, Aurelijų Verygą, Igną Vėgėlę, Dainių Žalimą ir Remigijų Žemaitaitį. Ingrida Šimonytė parašų rinkimą jau yra užbaigusi.

Rinkėjų parašus būsimieji kandidatai galės rinkti iki kovo 28 dienos, nebent nuspręstų surinktus parašus pateikti anksčiau apie tai raštu informavę VRK ir sutarę dėl popierinių parašų lapų pristatymo laiko VRK darbo valandomis. 

Kiekvienas Respublikos Prezidento rinkimuose kandidatuojantis asmuo turi surinkti ne mažiau kaip 20 tūkstančių jį palaikančių rinkėjų pritarimo parašų.

Respublikos Prezidento rinkimai vyks gegužės 12 dieną. 

 VRK inf.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: