Rugsėjo pirmomis dienomis internete paplito informacija, kad Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos patvirtintose ,,Gyvenimo įgūdžių" ugdymo pamokose lytiškumo bus mokoma pagal LGBT (Nacionalinė lesbiečių, gėjų, biseksualių ir translyčių asmenų teisių organizacija), genderizmo ir lytiškumo nuostatas. Tačiau ministerija paneigė šiuos gandus tvirtindama, kad dokumentas, socialiniuose tinkluose pateikiamas kaip programos turinio reziume, neturi nieko bendro su tikruoju programos turiniu. 

Vis tik pirmąjį rugsėjo savaitgalį portalas jonavoszinios.lt sulaukė nerimaujančių tėvų nuogąstavimų.

„Tuoj namų darbams bus užduotėlių pabandyti pasitikrinti ir nuspręsti - tu mergiukas ar bernaitė“, - portalui rašė jauna mama Ilona.

„Pradžioj šiaip skelbia, paskui neva klaidinga informacija, žmones po biški pradės pratinti prie to, o paskui jau žiūrėk rimtas popiergalis, kuris jau nuo rugsėjo bus įgyvendinamas“, - nuogąstavo kita mama Saulė.

Diskusijos šiuo klausimu nerimsta iki dabar. Socialiniuose tinkluose tėvai ragina vieni kitus pasitikrinti mokinių elektroninius dienynus, mat juose, kaip teigė tėvai, gali būti „dovanėlė" nuo mokymo įstaigos apie naują „Gyvenimo įgūdžių“ pamoką. Portalo nepatvirtintomis žiniomis, mokymo įstaigos kviečia tėvus į susirinkimus, kad aptarti šią naujovę, užduoti rūpimus klausimus bei išsamiai susipažinti, kokie pokyčiai laukia jų vaikų.

Savo ruožtu portalas jonavoszinios.lt pateikė kelis klausimus Jonavos rajono savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjai Violetai Kolesnikienei, kaip pagal naują „Gyvenimo įgūdžių“ programą dirbs rajono mokyklos? Ar organizuojami susirinkimai tėvams, paaiškinantys, kokios tai bus pamokos?

„Jonavos rajono mokyklos dirbs pagal ministerijos patvirtintas programas ir ugdymo planus. Kaip teisingai pastebėjote, ministerija paneigė informaciją, kuri buvo klaidinga. Su programos turiniu pradiniam ir pagrindiniam ugdymui tėvai gali susipažinti čia: Gyvenimo įgūdžių bendroji programa pradiniam ugdymui ir pagrindiniam ugdymui“, - teigia vedėja V. Kolesnikienė.

Anot Violetos Kolesnikienės, skyrius dar nėra gavęs tėvų užklausų, nuogąstavimų ar kitokių reakcijų šiuo klausimu.  

„Pamokos jau vyksta, iki šios dienos tėvų nepritarimo ar kitokios reakcijos dėl šios programos nesulaukta. Besidomintys ar nuogąstaujantys tėveliai yra individualiai konsultuojami dėl pradėto šios programos įgyvendinimo“, - patikino skyriaus vedėja.

Primename, kad Švietimo, mokslo ir sporto ministerija rugsėjo 13 d. organizuoja tiesiogiai transliuojamą viešą konsultaciją tėvams apie „Gyvenimo įgūdžių“ programą. Plačiau apie konsultaciją ČIA.

 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: